Praha uvítá nejprestižnější cirkus světa Cirque de Soleil!

- Tip na výlet autor: Lucie Hyblerová

Mezinárodní kanadská artistická skupina Cirque du Soleil (Sluneční cirkus) přijede potřetí do Prahy, aby v O2 Areně uvedla od 25. do 27. května úspěšný projekt Alegría. Tuto akrobatickou show zhlédlo už přes deset milionů lidí na celém světě, v Praze s ní bude soubor hostovat poprvé. Dnes o tom informoval manažer Petr Novák z pořádající společnosti Echo Promotion.

"Alegría je španělské slovo, které znamená štěstí, radost a jásot. Soubor 55 špičkových artistů ze sedmnácti zemí světa předvede závratnou akrobacii a neuvěřitelné výkony v sólových i skupinových číslech," řekl Novák. Podle něj byla kvůli mimořádnému zájmu přidána pátá repríza tohoto představení. Vstupenky se prodávají za 1290 a 1590 korun.

Všechna vystoupení souboru charakterizuje technická dokonalost, mimořádný design, nápadité kostýmy a osvětlení, vynikající choreografie, humor a hudba. Zájemci se bližší informace dozvědí na adrese www.cirquedusoleil.com.

Ze skupiny 20 pouličních artistů ve svých počátcích v roce 1984 se Cirque du Soleil stal přední mezinárodní organizací zajišťující artistické produkce. Společnost má nyní 5000 zaměstnanců, mezi nimiž je přes dvanáct stovek artistů z téměř 50 zemí. Jejich umění obdivovalo přes 100 milionů diváků ve třech stovkách měst pěti kontinentů. Po celém světě jezdí dvacítka skupin s touto show. Soubor má sídlo v kanadském Montrealu.

Sluneční cirkus v Praze vystoupil už v roce 2007 s představením Delirium. V O2 Areně se členové tohoto souboru představili i v listopadu 2010, kdy pětkrát uvedli show Saltimbanco a nadchli publikum. Ve třech číslech účinkoval tehdy také mladý akrobat Jakub Plšek. Vystoupil na klasických čínských tyčích, na ruských houpačkách a v disciplině zvané Bungees. Čtveřice účinkujících v ní byla zavěšena na pružných lanech a létala vzduchem způsobem, který doslova popíral gravitaci.

Tagy: Praha projekt

Zdroje: ČTK