Pražská ZOO zdražila všechny vstupenky. Rodina si připlatí stovky korun

- Tip na výlet autor: Danica Klein

Za vstup do pražské zoologické zahrady návštěvníci ode dneška zaplatí víc. Symbolickou korunu bude stát prohlídka zoo seniory ve věku nad 70 let, mladší důchodci budou nově platit 150 korun. O 50 korun víc než dosavadních 150 dají za vstup dospělí, zvýší se také ceny pro děti a psy. Dražší a omezené budou ode dneška i permanentky, ty si ale měli lidé možnost nakoupit do zásoby v minulých dnech.

Tisíce zájemců možnosti předzásobit se využily, místo 1800 korun za lístek pro rodinu na 48 vstupů za rok ještě v pondělí mohli koupit neomezenou celoroční vstupenku za 1200 Kč. 
Zdražení zahrada vysvětluje zvýšením nákladů na provoz a investicemi, například na nový sloninec za víc jak 400 milionů korun.

Psali jsme: Vstup do pražské zoo podražilo. 150 Kč za osobu

Celkem šest milionů korun stála zahradu rekonstrukce pavilonu šelem, který dnes návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout poprvé. Expozice lvů, tygrů, koček rybářských a plazů v teráriích dostaly nový kabát a novinkou je řada interaktivních hříček, například termokamera a dotykové obrazovky s kvízy ze života šelem.

Tagy: Praha zoo zdražení

Zdroje: ČTK