Dnes je pátek 17. září 2021., Svátek má Naděžda
Počasí dnes 20°C Dešťové přeháňky

Prožijte pohodovou vánoční atmosféru v romantickém Německu

Prožijte pohodovou vánoční atmosféru v romantickém Německu
zdroj: tisková zpráva

Potřebujete si odpočinout od celoročního shonu a shánění vánočních dárků? Chcete si vychutnat atmosféru Vánoc? Zajeďte si k našim sousedům do Německa na vánoční trhy!

V Drážďanech začínají trhy koncem listopadu. Neuvěřitelnou atmosféru Vánoc zde dotváří výzdoba společně s historickou zástavbou. Pod vánočním stromem, který bude na hlavním trhu Striezelmarkt slavnostně rozsvícen 25. listopadu, si můžete na Vánoce připít svařeným vínem z místních stánků. K prodeji zde budou i perníčky, štoly, ryby, hračky, vánoční ozdoby a různé tematické dárky a  pochoutky.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Z nabídek 250 stánků si určitě vybere každý. Místní specialitou jsou zde malé figurky kominíčků Pflaumentoffel vyráběné ze sušených švestek. Trh Striezelmarkt má dlouholetou tradici, první ročník vánočních trhů se zde konal již v roce 1434. Dominantou trhu je 14 metrů vysoká vánoční pyramida, která je zapsaná v Guinessově knize rekordů. Trhy, které jsou otevřeny každý den od 10:00 do 21:00 hodin, pátky a soboty až do 23:00 hodin, jsou otevřeny do 24. prosince.

Projížďka historickým poštovním vozem? Žádný problém

Neopakovatelné kouzlo Vánoc můžete zažít i v Norimerku, kde se trhy každoročně konají na náměstí Hauptmarkt. Mezi speciality zde patří norimberské perníčky a biskupské chlebíčky. Hlavním symbolem vánočních trhů je vánoční anděl, který trhy každý rok slavnostně otevírá. Vánoční stánky jsou ozdobně vytvořeny ze dřeva a červenobílé látky, která tvoří střechy. Pro nejmenší je tu připraven kulturní program v domě Sternenhaus nebo projížďka historickým poštovním vozem taženým koňmi. Trhy můžete navštívit každý všední den od 9:30 do 20:00 hodin a o víkendech a svátcích od 9:30 do 22:30 hodin. Pouze 24. prosince se stánky zavírají již ve 14:30 hodin.

Neváhejte a přijďte!

Samozřejmě můžete vánoční trhy navštívit i v hlavním městě Německa, Berlíně. Trhy naleznete téměř po celém městě, je jich tu kolem šedesátky a vynikají svou specializací na různé události a témata. Největší berlínský trh se nachází u kostela Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche. Naleznete zde více než sto stánků. Pro děti je připraven speciální program na trhu Alexanderplatz a na předem vyznačených místech je možné navštívit řadu vystoupení pro potěchu mrznoucích diváků.

Dlouho budete vzpomínat na romantický trh na nádvoří zámku Thurn Taxis v Regensburgu. V tomto krásném městě se nachází také Lukréciin trh na náměstí Haidplatz a Regensburský vánoční trh, kde k prohlížení stánků zpívá chlapecký chrámový sbor.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

Lukréciin trh je pojmenován po moudré ženě Lucii, která podle staré pověsti přináší světlo v temném zimním období s rozsvíceným věncem na hlavě od domu k domu. Na obou trzích je otevřeno denně od 10:00 do 20:00 hodin. Tradiční umění košíkářů, kovářů, řezbářů, sedlářů, hrnčířů a jiných řemeslníků si můžete prohlédnout a zakoupit na vánočním trhu na zámku Thurn Taxis, který je otevřen každé pondělí až sobotu od 12:00 do 22:00 hodin, v neděli od 10:00 do 23:00 hodin.

Neváhejte a přijďte se zahřát svařeným vínem na vánoční trhy. Zažijete zde příjemné chvilky a zjistíte, že o Vánocích jde především o pohodovou atmosféru v obklopení bližních, nikoliv o honbě za dárky.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 17.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,310 25,390
USD 21,470 21,610
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma