Dnes je pátek 15. ledna 2021., Svátek má Alice
Počasí dnes 0°C Sněhové přeháňky

Šibenik: Psí hotel

Šibenik: Psí hotel
zdroj: Archiv

Šibenická riviéra by letošní turistickou sezónu měla uvítat zvětšenou ubytovací kapacitou nejen pro turisty, ale i pro jejich domácí mazlíčky – psy.

V průmyslové zóně Podi v blízkosti Šibeníku by již brzy měl zahájit provoz psí hotel „As-Eko“, první svého druhu v Dalmácii, na jehož výstavbu bude investováno zhruba 5,5 milionů chorvatských kun.

Na rozloze 6000 metrů čtverečních již stojí dva objekty o celkové rozloze 1000 metrů čtverečních.  Investoři uvádí, že nápad vybudovat hotel pro psy již žije delší dobu, jelikož četní návštěvníci si s sebou na dovolenou přivážejí své mazlíčky, které neměli komu nechat na hlídání po dobu své dovolené. Zároveň například jachtaři chtějí své psy ušetřit plavby na neklidném moři. 

Investoři uvádějí, že si zdejší psí hosté budou užívat špičkového zacházení, které bude přizpůsobeno požadavkům jejích pánů. Majitelé psů tak budou pro své mazlíčky moci vybírat denní menu, pro vycházky je zřízena zvláštní promenáda... Hotel nebude zaměstnávat pokojské ani číšníky, ale naopak zde budou k službám veterináři, sanitární technici, inženýři a další technický personál.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,180 26,260
USD 21,620 21,740
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma