Slovensko láká lyžaře na nové lanovky

- Tip na výlet autor: Danica Klein

VIDEO. Největší lyžařské středisko na Slovensku Jasná v Nízkých Tatrách, kterou hojně navštěvují čeští lyžaři, v nadcházející sezoně otevře tři nové lanovky. Informoval o tom provozovatel areálu, společnost Tatry mountain resorts (TMR). Jde o nejrozsáhlejší investici do lyžování na Slovensku za poslední rok. Ceny skipasů v Jasné oproti minulé sezoně stoupnou o zhruba sedm procent. TMR zdražila lístky na vleky i v dalších střediscích. 

Lanovky v Nízkých Tatrách

Lanovky v Nízkých Tatrách,zdroj: tmr.sk

Nové lanovky propojí sjezdovky na obou stranách hory Chopok. Nahradí sedačkové lanovky, jejichž provoz skončil už před léty. Novinkou bude hlavně takzvaný funitel s hodinovou kapacitou 2480 osob v severní části střediska. Kabiny této lanovky jsou zavěšeny na dvou lanech, zvládnout by tak měla i vítr do rychlosti 120 kilometrů v hodině. Právě za silnějšího větru musí obsluha ve středisku některé stávající lanovky odstavit. 

Další nově budovaná kabinková lanovka vyveze lyžaře pod Chopok i z jižní části areálu, který nabízí celkem 45 kilometrů upravovaných sjezdovek. Třetí nová lanovka návštěvníkům ulehčí přístup k funitelu z oblasti Koliesko, v okolí kterého se nacházejí hotely. 

 

Za použití vleků a lanovek si lyžaři v Jasné připlatí. Denní skipas pro dospělého v hlavní sezoně trvající od poloviny ledna do začátku dubna příštího roku přijde na 33 eur (825 korun). To je o dvě eura více než v minulé sezoně. Šestidenní lístek bude stát 178 eur místo 166 eur. TMR zdraží také skipasy ve svých areálech ve Vysokých Tatrách, kde provozuje vleky a lanovky v Tatranské Lomnici, na Štrbském plesu a ve Starém Smokovci. 

Zvýšení cen společnost odůvodnila rozsáhlými investicemi za poslední roky, které přesáhly částku 100 milionů eur. Společnost zdražovala skipasy už loni, navzdory tomu přilákala na své sjezdovky o asi desetinu lyžařů více. TMR spolu s firmou Snowhill nedávno získaly do pronájmu český skiareál Špindlerův Mlýn.

Tagy: Slovensko lyžování

Zdroje: ČTK