Dnes je pátek 1. července 2022., Svátek má Jaroslava
Počasí dnes 29°C Bouřky

Španělsko je u Čechů stále populárnější

Španělsko je u Čechů stále populárnější
zdroj: tisková zpráva

Mezi nejoblíbenější španělské destinace u českých turistů patří nejen Baleárské a Kanárské ostrovy, ale kupříkladu i Andalusie a Katalánsko. V loňském roce je podle statistik navštívilo 165 205 občanů České republiky.

V Praze tyto výše jmenované destinace představil Rada pro cestovní ruch španělského velvyslanectví Javier Rodríguez Maňas, který zároveň nastínil nové a neotřelé turistické produkty.

Kulturní turistika

Jedná se o jak o tzv. kulturní turistiku a návštěvy historických měst, až po tradiční produkty cestovního ruchu, jako je golf a odpočinková turistika za sluncem.

Z opravdových poznávacích lahůdek ředitel Maňas doporučuje sefardské památky a cesty, organizované Sdružením španělských židovských obcí.

V rámci městské turistiky na své návštěvníky čeká jedinečné madridské muzeum Thyssen, které prezentuje vynikající sbírku obrazů od 13. století až do počátku století dvacátého.

sp zdroj: tisková zpráva

Festival flamenga

K vidění jsou zde kromě jiného skvostná díla takových mistrů, jako je Rembrant, Rubens, Pablo Picasso nebo umělec PoP Artu Roy Liechtenstein. České turisty jistě potěší špičkové práce našeho Mistra Kupky.

Marketingový plán španělské rady pro cestovní ruch je navíc doplněn o jazykovou turistiku, obchodní a kongresovou i o turistiku gastronomickou.

V neposlední řadě  jsou pro zájemce připraveny taneční vystoupení i festivaly flamenga, které  je zapsáno na seznam nehmotného světového kulturního dědictví Unesca.Další informace na www.redjuderias.org

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 1.7.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,710 24,810
USD 23,750 23,930
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma