Studenti vyjíždějí hromadně na kolech

- Na kole autor: Danica Klein

Prahou projede dnes dopoledne studentská cyklojízda, které se v minulých ročnících zúčastnily stovky studentů a učitelů. Akce, která je součástí Evropského týdne mobility, má podpořit udržitelnou dopravu a městskou cyklistiku.

Pražská cyklojízda

Pražská cyklojízda,zdroj: Archiv

Studenti a učitelé pražských škol vyrazí dnes kolem 09:30 z parku Družba na Pankráci. Vydají se přes Jeremenkovu ulici, Podolské, Rašínovo a Smetanovo nábřeží na Klárov. Na Malé Straně pak předají národnímu koordinátorovi pro cyklistickou dopravu Jaroslavu Martínkovi memorandum. Dokument podle organizátorů upozorňuje na nedostatky v dopravní infrastruktuře pro cyklisty a navrhuje možná zlepšení. 

"Memorandum je výsledkem předcházející kampaně Do školy na kole, v jejímž rámci studenti zapojených škol na základě vlastních zkušeností sbírají informace o cyklisticky problematických místech v okolí svého bydliště a školy," uvedla Eva Šuchmanová ze sdružení Pražské matky. 

Na podporu cyklistické dopravy vyjede v neděli ve 14:00 z Karlova náměstí také beneluxská cyklojízda. Její trasa povede kolem sídel velvyslanectví Nizozemska, Belgie a Lucemburska. 

Tagy: Praha doprava studenti cyklojízda

Zdroje: ČTK