Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -3°C Skoro zataženo

Tak trochu neobvyklý pobyt pro horkokrevné v ledovém hotelu

Tak trochu neobvyklý pobyt pro horkokrevné v ledovém hotelu
zdroj: Archiv

Nepochybuji o tom, že jste již někdy v minulosti zhlédli Andersenovu "Sněhovou královnu".V tomto hotelu, který se nachází ve švédské vesničce Jukkasjärvi se budete cítit stejně tak. Ale pospěšte si, protože tento "zimní palác" každoročně na jaře taje.

Tento nápad dostal místní aktivista Ynqve Bergqvist. Na podzim roku 1990 zde postavil iglú neobvykle velkých rozměrů. Dnešní Ledový hotel však není pouhopouhou stavbou z ledu a sněhu. Má symbolizovat místní tradice, zvyky, přírodu a historii tohoto městečka. Led, z kterého je tato dominanta Jukkasjärvi stavěna, se dokonce vyváží do světa, kde se staví podobné ledové hotely. A se stavěním se opravdu každoročně nezahálí, protože každým rokem je stavba větší a větší.

Během zimních měsíců vyroste dílo o rozloze několika tisíc m2. To pak obdivují turisté a návštěvníci z celého světa až do doby, kdy přijde první slunce, které rozpustí všechen led a sníh.

zdroj: Archiv

Na co se můžeme těšit

Ledová kaple, která se zde nachází, se stala oblíbeným a neobvyklým místem pro konání svateb.

Bez návštěvy nezůstává ani Absolut ice bar, kde je vodka podávána jak jinak, než v ledových pohárech. Jak již z názvu je jasné, můžete se zde nechat i ubytovat. Vybrat si můžete hned ze tří druhů pokojů.

Celý článek naleznete na StudentPoint.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma