Tip na výlet: Adrenalinové Boskovice

- Cestování autor: red

Milovníci adrenalinových sportů si budou moci o první zářijové sobotě prohlédnout Boskovice z ptačí perspektivy. Při charitativní akci na pořízení tří specializovaných lůžek pro místní nemocnici bude vytvořen z lan traverz mezi hradem a sportovním areálem Červená zahrada. Za sjezd po 500 metrů dlouhé trase se pak budou vybírat příspěvky, řekl ředitel nemocnice Rostislav Verner.

Traverz bude 4. září v provozu od rána. Předpokládá se, že každou hodinu jej sjede šest odvážlivců. Do večera by jich mělo být odbaveno asi 70. Za jízdu bude stanovena základní cena.

"Předpokládáme, že k ní účastníci akce přihodí další částky. Pro diváky budou připraveny různé atrakce i kasička pro případné dary," uvedl ředitel. S nápadem na vytvoření traverzu přišli jeho přátelé, s nimiž se kdysi věnoval adrenalinovým sportům.

Pohled při jízdě po traverzu by podle Vernera měl stát za to: odvážlivce potěší nejen rychlá jízda, ale i výhled na Boskovice a přilehlou krajinu. Samotná příprava akce bude náročná. Pro natažení traverzu bude dokonce nutné využít vrtulník.

Boskovická nemocnice chce akcí získat peníze na koupi tří specializovaných lůžek pro pacienty s nadváhou. Měla by být plně mechanická pro nemocné s hmotností do 220 kilogramů. Nemocnice má zatím lůžka pouze pro hmotnost do 150 kilogramů.

Nová lůžka budou určena pro jednotku intenzivní péče a oddělení ARO. Na jejich pořízení potřebuje celkem 200.000 korun, přičemž 150.000 má již přislíbeno od sponzorů.

"Lůžka nutně potřebujeme. Pacientů s nadváhou přibývá. Manipulace s nimi je ve vážných stavech velmi složitá," uvedl Verner. Boskovická nemocnice je v majetku města a poskytuje zdravotní péči pro obyvatele severní části Blanenska.

Tagy: adrenalin

Zdroje: ČTK