Tip na výlet: Zahrada Čech

- Cestování autor: red

Letošního 34. ročníku výstavy Zahrada Čech se zúčastní 376 vystavovatelů. Je to o 16 více než v minulém roce, informovala dnes ČTK mluvčí výstaviště Romana Šlechtová. Největší česká výstava věnovaná zahradničení se na litoměřickém výstavišti uskuteční od 17. do 25. září.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Organizátoři slibují, že návštěvníci se mohou těšit na bohatý sortiment potřeb pro zahradu a chalupaření. Bude se prodávat ovoce a zelenina, sazenice stromů, hnojiva nebo skleníky a pařeniště. K dostání budou i bonsaje a různá přírodní léčiva. Každý den je připravený i kulturní program.

Příroda čaruje

Během výstavy se uskuteční i několik soutěží. Jednou bude 18. ročník soutěže Příroda čaruje, zahrádkář zírá. Soutěží se ve třech kategoriích, a to kuriozity, obři, třetí kategorie je variabilní, a každý rok je tedy jiná. Letos jde o kategorii křišťálové jablko. Další je soutěž Recepty ze Zahrady Čech, tentokrát na téma bylinky ve studené kuchyni - saláty. Zelináři se pak na výstavě utkají o to, kdo z nich dělá nejlepší kysané zelí.

Křest jiřiny

Poslední den výstavy bude pokřtěna i nová jiřina, kterou vyšlechtil Petr Novák z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví. Rostlinu pokřtí fotograf Jan Saudek a jméno dostane květina po něm. Každý ročník výstavy navštíví desetitisíce lidí. V loňském roce jich do Litoměřic přijelo více než 91.000.

Zdroje: ČTK