Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Tipy na letní cestování, které vás zaručeně nadchnou!

Tipy na letní cestování, které vás zaručeně nadchnou!
zdroj: Tisková zpráva

Turistická sezóna je v plném proudu a spolu s ní i cestovatelská soutěž Ceny Kudy z nudy 2012 portálu www.kudyznudy.cz, ve které můžete hlasovat o nejlepší aktivitu jednotlivých regionů, tří kategorií – novinka sezony, tradiční cíl a podnikatelský počin. Ze všech pak povstane jeden vítěz s nejvyšším celkovým počtem hlasů. Dnes pro vás máme některé soutěžní aktivity z regionů Plzeňsko, Šumava, Jižní Čechy a Vysočina.

Každý týden mohou hlasující vyhrávat atraktivní ceny, mezi kterými jsou například vstupenky na hrady a zámky (Litomyšl, Český Krumlov, Lednice, Humprecht, Kroměříž atd). Vyhrávat můžete i dárkové poukazy do adrenalinových center či do pivovaru Pilsner Urquell. Pro šťastné výherce máme také wellness poukazy na vinné wellness v Hustopečích či slevové karty Český Krumlov Card a Harrachov Card. Hlasovat můžete na www.cenykudyzudy.cz, přičemž každý z vás může udělit až 20 hlasů.

Novinky na Plzeňsku

Nejvíce vás určitě zajímají naprosté novinky, takže začneme jimi. Plzeňsko vás letos nově zve do Geoparku GeoLoci na Tachovsku. Čím odlehlejší kout naší republiky, tím je svébytnější a zajímavější, uvidíte, že návštěvy Česko-Bavorského geoparku litovat nebudete. Pokud dáváte přednost výletům do civilizace, není lepší tip na výlet než Plzeň, ve které najdete nejednu zajímavost. Letošní novinkou jsou nové jubilejní prohlídky pivovaru Pilsner Urquell.

Až se vlivem piva rozmluvíte, doporučujeme další soutěžní místo – Muzeum rozhlasu. Jediná stavba u nás postavená v 50. letech přímo pro potřeby rozhlasu dnes z části slouží jako muzeum. Je co ukazovat. Ve své době patřila k těm nejmoderněji vybaveným. Pokud si budete po předchozích prohlídkách chtít zasportovat, vydejte se do areálu Škodaland v Českém údolí. Multifunkční moderní areál myslí na celou rodinu, takže nudit se nebudou ani dědeček s babičkou.

Na Šumavu do korun stromů

Protože v plzeňském podzemí byli už všichni, vydáme se dál na západ, do regionu Šumava a do Klatov. Pod jezuitským kostelem zde naleznete nově zpřístupněné krypty, které sloužily jako pohřebiště nejen mnichů, ale i šlechty, vojska a měšťanů. Tady na vás zaručeně dýchne mrazivá atmosféra.

Necelých padesát kilometrů to pak budete mít do Kašperských hor, kde vás čeká další novinka. Stezka lesních her ve středisku environmentální výchovy nejen zabaví, ale i poučí celou rodinu. A bezplatný bonus – je tu všude opravdu krásně. Pokud pojedete na Šumavu v zimě, nezapomeňte vyzkoušet nové skitouringové trasy, které pro vás v okolí Železné Rudy vytyčila horská služba.

Jednoho z horkých favoritů soutěže však nenaleznete v kopcích, ale u naší největší vodní plochy, u Lipna. Celkem 372 metrů dlouhá stezka v korunách stromů vám ukáže, jak se asi cítil Tarzan. Nejvyšší bod trasy je ve výšce 24 metrů nad zemí, a věřte, že to není málo.

Kdo hopsá, neví, co je nuda

Z Lipna je to už jen kousek do regionu Jižní Čechy. Do Českých Budějovic dokonce co byste „dohopsali“. Právě v jihočeské metropoli se totiž nachází další ze soutěžních tipů. Zcela nový zábavní park s originálním názvem vybraným přímo pro Čechy – Hopsárium. Svoje jméno má po obřích trampolínách, ale najdete zde i prolézací věž, skluzavku a další atrakce.

Další novinku naleznete v Jindřichově Hradci, v zámeckém pivovaru, který prošel důkladnou rekonstrukcí. Pivo se zde nevaří (to jste si mohli užít v Budějovicích), nový název zní Dům gobelínů. Věděli jste, že se v Jindřichově Hradci tkají krásné tapiserie již více než sto let? Pokud ne, zde se o nich dozvíte všechno, co potřebujete znát.

Jestli se chystáte také do Českého Krumlova, určitě vás zaujme Český Krumlov Card, díky které získáte slevu 50 % na tři muzea, zámeckou věž a mezinárodně proslulou galerii. Cestou kolem Vltavy směrem na Prahu se pak nezapomeňte zastavit v Pohádkové kovárně v Selibově prakticky na břehu známého Tálinského rybníka. V ní naleznete slavné loutky z českých pohádek, které ještě umocní atmosféru pohádkových Jižních Čech.

Obrázek zdroj: Tisková zpráva

Lákadla Vysočiny

Také Vysočina si letos připravila velmi chutné tipy na výlet. Tak třeba v Náměšti nad Oslavou najdete nejen krásný zámek, ale také Muzeum řeznictví. Tato novinka sezóny má v Náměšti své opodstatnění. V městečku najdete hned dvě vyhlášená řeznictví, ve kterých můžete ochutnat zdejší řeznické speciality.

S gastronomií souvisí i další tip z Vysočiny. V kategorii originální podnikatelský počin se letos o vaši přízeň uchází i Radniční minipivovar v Jihlavě, kde se můžete stát na jeden den sládkem a na vlastní kůži (a určitě nejen na ni) zjistit, jak se vyrábí pivo.

Vzhledem k tomu, že jsme v dnešním článku představili pouhé čtyři turistické regiony a jejich želízka v ohni (a to jen velmi zběžně), je vám už určitě jasné, že letos se bude vítěz vybírat jen velmi obtížně. Pevně ale věříme, že společně s vámi to zvládneme. A i když nestihnete všechny, tak si nezoufejte. Každý výlet s námi je návod na cestu Kudy z nudy.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma