Dnes je pondělí 27. září 2021., Svátek má Jonáš
Počasí dnes 20°C Dešťové přeháňky

TOURMAP: Mezinárodní festival map, průvodců a cestopisů

TOURMAP: Mezinárodní festival map, průvodců a cestopisů
zdroj: tisková zpráva

Letošní sedmý ročník mezinárodního festivalu map, průvodců a cestopisů TOURMAP se může pochlubit rekordní účastí. Přihlášeno je celkem 764 soutěžních materiálů z 98 zemí celého světa a nechybí mezi nimi ani opravdové exotické lahůdky.

Kartografickou soutěžní přehlídku TOURMAP pořádá agentura CzechTourism ve spolupráci s agenturou AVANT Promotion, s.r.o. Festival se koná na pražském Výstavišti v termínu 13. – 16. května 2010 a je součástí mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy. Všechny soutěžní tituly si mohou lidé prohlédnout po celou dobu festivalu a některé z nich (především od tuzemských vydavatelů) si budou moci rovnou i zakoupit.

Soutěžit se bude celkem ve třech kategoriích - mapy a atlasy s turistickým obsahem (přihlášeno je 535 titulů), turistické průvodce (198 titulů) a  cestopisy (31 titulů). V porotě zasednou profesionálové z kartografických společností a vydavatelství, zahraničních touristboardů nebo novináři, kteří píší o cestováni. V pátek 14. května v 11 hodin budou v Literárním sále pražského Výstaviště předány ceny těm nejlepším.

Festival si již našel příznivce z celého světa a počet států, odkud soutěžící přijíždějí, se každoročně zvyšuje. Mezi exotické země, které se festivalu zúčastní letos poprvé, patří Antigua & Barbuda, British Virgin Islands, Madagaskar, Maledivy, Mauritius, Palestina, Keňa, Kamerun, Tanzanie či Zimbabwe. Raritou budou mapy s textem např. v arabštině, čínštině, japonštině či azbuce, které jsou pro Evropana naprosto nepochopitelné a v orientaci se ztrácí.

Vítězné mapy, průvodce a cestopisy si zájemci mohou prohlédnout i po skončení festivalu TOURMAP. V termínu od 25. do 26. května budou totiž vystaveny v rámci festivalu propagačních tiskovin v cestovním ruchu TOURPROPAG v Písku. V říjnu pak budou vítězné tituly k vidění v Karlových Varech, a to během 43. ročníku mezinárodního filmového festivalu turistických filmů TOURFILM.

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 27.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,360 25,460
USD 21,600 21,740
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma