Tříleté dítě hladilo krokodýla

- Cestování autor: red

V šoku zůstala stát nejmenovaná matka z brazilského města Parauapebas když přistihla svého tříletého syna při zábavě s hračkou velice netradiční - živým krokodýlem. Dítě ho šťastně poplácávalo po hlavě a ve svém věku si zřejmě vůbec neuvědomovalo hrozící nebezpečí.

Oba se nacházeli za pohovkou. Matka se naštěstí rychle vzpamatovala a odtáhla chlapce do bezpečí.  Podle později přivolaných hasičů měla rodina velké štěstí, že krokodýl nebyl hladový.

Po nás potopa

Jinak mohl chlapce přinejmenším zranit nebo i zabít.  Jejich velitel pak upozornil, že krokodýli nebo hadi často pronikají do lidských obydlí ve městech jako Parauapebas, protože se budují v těsné blízkosti vodních toků, respektive deštného pralesa.

Souvisí to i s tím, že severobrazilský stát Pará už několik dní sužují prudké deště, které zvedly hladiny některých řek až o deset metrů. Desítky rodin musely opustit svá obydlí a uchýlit se do provizorních vládních přístřešků.

Krokodýl, který  byl poté vypuštěn do přírody v méně obydlené oblasti města, mohl být tak  uchvácen silným proudem, který ho zanesl až do bydlí ženy .


Zdroje: ČTK