Trutnov v roce 2010 slaví 750. výročí vzniku

- Cestování autor: red

Desítky různých akcí, v rámci kterých město oslaví 750 let od první písemné zmínky o Trutnovu jako městu.

První akcí bude ještě v tomto roce (31. prosince 2009) slavnostní vyhlášení výročního roku Trutnova na Krakonošově náměstí. Výroční rok bude vyhlášen na Silvestra ve 23:15, připravena je bubenická a praporečnická show, následovat bude silvestrovský ohňostroj. Výroční rok bude v Trutnově připomínat například cyklus přednášek o historii města, který nabídne na začátku roku dvě přednášky měsíčně. Na leden připravují také akci Klobouček Trutnováček, kde se děti utkají v soutěži o nejhezčí klobouček.

 Trutnovské muzeum 21. ledna otevře výstavu nazvanou Trutnov očima starých fotografů, která u příležitosti 750. výročí nabídne stovky historických snímků a pohlednic. Například nejstarší fotografie zachycuje město před ničivým požárem v květnu 1861, naopak nejmladší snímky pocházejí z let po druhé světové válce. Výstava potrvá do 25. dubna 2010.  První písemná zmínka o Trutnovu je z roku 1260, na místě už dříve byla slovanská osada.

Aktuální výstavy:
Muzeum Podkrkonoší v Trutnově
KOUZLO STARÝCH VÁNOČNÍCH A NOVOROČNÍCH POHLEDNIC

Několik stovek žánrových pohlednic s vánoční a novoroční tematikou ze sbírek Jana Hainiše z Janských Lázní Vás uvede do kouzelné atmosféry Vánoc našich předků. Vystaveny jsou nejstarší pohlednice z období od konce 19. století do roku 1950.

Galerie Dračí ulička
BOHDAN HOLOMÍČEK: PRÁVĚ TEHDY
Výstava fotografií k výročnímu dvacetiletí od sametové revoluce 1989 - na autentických snímcích si připomenete její atmosféru v Praze i Trutnově.

Tagy: Trutnov

Zdroje: ČTK