Turistické podivnosti

- Zajímavosti autor: red

Australský cestovatelský web travel.com.au sestavil přehled nejkurióznějších stížností. Nechybí mezi nimi ani stesky, že v Sydney poskakuje málo klokanů, v Evropě je v létě moc turistů a málo lidí hovořících anglicky...

Další z turistů byli rozčarovaní ze skutečnosti, že v Japonsku byla v zimě příliš velká zima na lyžování a naopak v Singapuru je moc horko a není tam dost čerstvého vzduchu.

Originální stížnosti

Značné zklamání a hněv dala najevo také turistka, která po návratu z Číny zjistila, že její "originální kabelka Gucci" koupená za dvacet dolarů (asi 350 korun) je kupodivu padělek.

A rozmazlené turisty neuspokojily ani slavné řecké pláže, kde je podle stěžovatelů "málo písku a moc kamení".
Některé stesky jsou poměrně překvapivé. Kdo by si stěžoval, že sedadlo v letadle je příliš pohodlné? Tedy krom cestujícího v letadle jedné blízkovýchodní letecké společnosti, který usnul, přestože chtěl po celou dobu letu zůstat vzhůru.
Podobný seznam zábavných stížností zveřejnili i britští cestovní agenti.

Poručíme větru, dešti

Jeden z turistů si také například přál, aby recepční zařídil konec deště, dalšímu naopak vadil sluneční svit a přinutil zaměstnance hotelu přelepit okna tmavou lepicí páskou. 
A do kolonky čistých kuriozit pak patří  žádosti hostů, jako: jestli by si směli od hotelového zaměstnance vypůjčit boty, jestli by je nemohl odvézt autem do obchodu nebo jestli by se nechtěl oženit s jejich dcerou.

K nejbizarnějším záznamům patřila i stížnost, že v moři plavala ryba. "Nikdo nám neřekl, že v moři budou ryby. Děti byly v šoku," napsal stěžující si turista.

Zdroje: ČTK