V Bohumíně si od příštího roku užijete zábavný golf

- Zajímavosti autor: red

Návštěvníci akvacentra v Bohumíně na Karvinsku budou mít příští rok k dispozici novou atrakci: adventure neboli zábavný golf. Mluvčí radnice Lucie Balcarová řekla, že jeho budování začne na podzim a hotový by měl být příští rok v červenci. Náklady budou několik milionů korun.

"Půjde v podstatě o klasický golf, zmenšený do velikosti minigolfových drah. Jejich velikost však bude to jediné, co je bude s minigolfem spojovat. Drah bude přesně 18 a překážky známé z minigolfu na nich lidé nenajdou," uvedla Balcarová. 

Zábavný golf spojuje golf a minigolf

Podle ní je zábavný golf něco mezi golfem a minigolfem. "Způsob hry je od minigolfu zcela odlišný. Adventure, tedy zábavný golf se hraje na umělé golfové trávě a hráči během hry smí nebo dokonce musí chodit po drahách," vysvětlila bohumínská mluvčí. 

Uvedla, že ústředním prvkem areálu bude vodopád s potůčkem a dvěma jezírky. "Budou tam různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny, boule, vodní past nebo písečné bunkry podobně jako u klasického golfu," popsala Balcarová. 

Akvacentrum trápí prašná stavba dálnice

V areálu akvacentra vzniknou také tři nová hřiště na pétanque. Místostarosta Bohumína Lumír Macura (ČSSD) uvedl v tiskové zprávě, že cílem je přilákat další návštěvníky. "Otevření plánujeme na dobu, kdy by měly být dokončeny velké dopravní stavby v Bohumíně, tedy dálnice a skřečoňský most. Kvůli nim se totiž zkomplikoval a omezil příjezd k bazénu a trápila nás i zvýšená prašnost z výstavby, což se projevilo i na mírném poklesu návštěvnosti v akvacentru," uvedl Macura. 

Mluvčí města uvedla, že letos na podzim jsou v plánu hrubé terénní práce a přeložky sítí. "Samotné golfové dráhy budou vznikat příští rok na jaře," řekla.

U drah bude také půjčovna golfových holí a míčků, posezení s občerstvením a sociální zařízení.

Tagy: zábava turistika golf

Zdroje: ČTK