V Hradci Králové bude opět jezdit turistický vláček

- Tip na výlet autor: Sebastian Kantor

Trojici komentovaných tras nabídne v letošním roce turistický vláček v ulicích Hradce Králové. Vláček, který bude v provozu třetí sezonu, letos do ulic vyrazí už 14. dubna, což je o dva týdne dříve než v minulých letech, informovala dnes mluvčí radnice Magdaléna Vlčková.

"Zhruba půlhodinové vyhlídkové trasy, které účastníkům ukazují významná místa či stavby a přibližují jejich historii, zůstaly pro tento rok zachovány v původní podobě," uvedla mluvčí. Novinkou je sjednocení jízdních řádů pro pracovní dny i víkendy. Vláček bude na cestu vyrážet osmkrát denně, každý den mimo pondělí od 13:00 do 18:00.

"Vláček neslouží jen pro jízdy dětí s rodiči jako zpestření rodinných výletů, ale i pro mateřské a základní školy, školní výlety či akce pro starší obyvatele," uvedl ředitel hradeckého dopravního podniku Miloslav Kulich. Zájemci si i letos mohou vláček pronajmout k mimořádným jízdám, například pro svatby či jiné oslavy. Vloni vyrazil nadevět desítek mimořádných jízd.

Turistický vláček umožňuje přepravu 12 sedících osob v každém ze tří vagonků, nejvyšší povolená rychlost je 25 kilometrů v hodině. Nástupní i výstupní stanici najdou zájemci na parkovišti u Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží, vláček bude v provozu minimálně do 30. září. Vláček nabízí zájemcům projížďku historickým centrem města, cestu kolem oceňované moderní architektury a také k Divadlu Drak. Více informací turistickém vláčku je možné najít na www.dpmhk.cz.

Tagy: vlak turistika

Zdroje: ČTK