Vídeň má asi skandál: Na ambasádě v USA byly go-go tanečnice

- Cestování autor: red

Rakouský ministr zahraničí Michael Spindelegger bude zřejmě muset řešit menší skandál. Rakouské velvyslanectví ve Washingtonu v USA totiž na oficiálním ambasádním večírku 700 hostů nenabídlo v programu tradiční valčík, jak by se čekalo, ale vystoupení go-go tanečnic. Uvedl to server heute.at.

Akce pobouřila poslance rakouských Zelených Dietera Brosze, a tak kvůli ní šéfa rakouské diplomacie Spindeleggera tento týden na zasedání parlamentu podle serveru interpeloval.

Ambasádní večírek se měl odehrát 4. listopadu a sponzoroval ho světoznámý rakouský výrobce energetických nápojů. Brosz kritizoval nejen polonahé tanečnice, ale hlavně to, že firma párty na velvyslanectví financovala a navíc ji měla plně i ve své režii.Go-go tanečnice a diplomati

"Nejsem prudérní, ale go-go tanečnice nezapadají do představ o reprezentativním večírku na velvyslanectví," řekl Brosz serveru. Zákonodárce i další politici prý považují volbu programu za trapnou. Jeden z návštěvníků párty uvedl, že ho udivilo hlavně to, "že velvyslanec tomuto pestrému spektáklu neučinil přítrž". Podle něj "vystoupení modelek bylo naprosto mimo mísu".

Ministr zahraničí Michael Spindelegger by se měl nyní případem zabývat. Odpovědět by měl na to, do jaké míry si rakouské zastupitelské úřady v cizině smějí nechat své akce sponzorovat a nakolik by měl mít pořadatel volnou ruku při volbě programu.

Tagy: skandál diplomacie

Zdroje: ČTK