Vlakem s koly do Podyjí

- Cestování autor: red

České dráhy zavedou v letošní sezoně nový spoj pro turisty a cyklisty, kteří chtějí zavítat do Národní parku Podyjí na Znojemsku. V pěti dnech vypraví cyklovlak Velo Podyjí, který je přepraví z Brna do Znojma a Šatova.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Informovali o tom pracovníci turistického centra ve Vranově nad Dyjí. První vlak vyjede tuto sobotu. Konečná stanice Šatov je nejen známou vinařskou obcí, ale také vstupní branou do parku.

Zámky i zříceniny

Každý den, kdy se výletní akce bude konat, budou pořádány zábavné a poznávací programy. Tvořit je budou nejen akce přímo v Podyjí, ale také ve Znojmě.

V Podyjí lze navštívit kromě přírodních zajímavostí také zámky ve Vranově nad Dyjí a Uherčicích, dále hrad Bítov nebo zříceninu Conrštejn. Turisté mají také možnost zajet si na kole do parku Thayathal, který z rakouské strany přiléhá k Podyjí.

Kromě první jarní soboty bude Velo Podyjí vypraven z nádraží v Brně - Králově Poli také koncem května, v polovině června a dvakrát v září. Podrobný jízdní řád pro tento cyklovlak naleznou zájemci na internetových stránkách Českých drah.

Zdroje: ČTK