Vyfoťte si své letadlo! Letiště Praha to teď umožňuje

- Tip na výlet autor: Sebastian Kantor

Letiště Praha nabízí novou návštěvnickou exkurzi pro amatérské fotografy a filmaře. Trasa F provede návštěvníky přímo provozem na ploše letiště. Nemá pevně určenou trasu, ale odvíjí se od aktuálně zajímavých přistání a vzletů, řekla Marika Janoušková z tiskového oddělení letiště. Během exkurze je možné fotografovat z autobusu i venku v bezprostřední blízkosti vzletové a přistávací dráhy.

"Klasické trasy jsou zaměřeny na obecný přehled zajímavostí na letišti, mají pevně stanovenou trasu. Účastníci těchto exkurzí jsou výhradně v autobuse, který opouštějí pouze při návštěvě hasičské záchranné stanice. Nová trasa je určena fotografům, kteří přes sklo autobusu pořádné snímky pořídit nemohou," uvedla Janoušková.

Na trase F je možné vystoupit z autobusu a fotit letadla přímo u dráhy. Pokud zrovna přistává nákladní letadlo, zavítá exkurze i na Cargo terminál. Z bezpečnostních důvodů je počet lidí ve skupině omezen na 20 a místo je nutné si rezervovat na stránkách www.prg.aero. Vstupné přijde na 350 korun.

Už tuto středu

Nejbližší termín fotoexkurze je 18. dubna od 15:30. "V té době přistává a startuje největší množství letadel," uvedla Janoušková. Prohlídky pro fotografy se budou konat asi dvakrát do měsíce a časově budou směřovat k příletům nejpopulárnějších letadel.

Nová exkurze je v nabídce od počátku dubna. Zatím ji využilo prvních 20 návštěvníků. "Ti mohli z bezprostřední blízkosti fotit kromě jiného také přistání Boeingu 747 - největšího letadla, které v současné době přepravuje cestující na pravidelné lince do Prahy," uvedla Janoušková.

Další novinky z letiště

Pro letecké fanoušky a spottery - nadšence, které fascinují letadla a kteří obléhají letiště s fotoaparáty, připravilo pražské letiště i další novinky. Od začátku dubna byla za plot letištní plochy instalována dvě mobilní pódia, ze kterých mohou sledovat a fotografovat veškeré dění na letišti nad úrovní oplocení. Pódia jsou umístěna na dvou nejfrekventovanějších spotterských místech - u Kněževsi a u křížení dvou hlavích drah.

Letiště také nově nabízí individuální vstup do svého neveřejného prostoru. Podmínkou je ale členství zájemců v Klubu letecké fotografie při Letišti Praha a splnění bezpečnostních požadavků. Více informací o novinkách pro návštěvníky i spottery nawww.prg.aero.

Tagy: letiště letadlo

Zdroje: ČTK