Výroba vína pomocí meteoritu? V Chile to jde

- Zajímavosti autor: Danica Klein

V Chile, které se pro svoje jasné nebe a suchý vzduch považuje za ráj astronomie, se začalo vyrábět víno pomocí meteoritu. Odhodlal se k tomu britský podnikatel Ian Hutcheon. A to s cílem obohatit o "osobní kontakt s částicemi vesmíru" návštěvu klientů, kterým již delší dobu nabízí sledování hvězd s ochutnávkou svého vína v astronomickém středisku u obce San Vicente.

Brit si opatřil meteorit nalezený na severu Chile v poušti Atacama, která je podle agentury AFP Mekkou astronomů a místem s nejvýkonnějšími teleskopy na světě. Tento meteorit vložil do sudu s odrůdou cabernet sauvignon a nechal vše stárnout 12 měsíců. První ročník tohoto "astronomického vína" se připravil z úrody 2010. Nabízel se v 15.000 lahvích, které se nakonec prodaly nejen ve středisku, ale po celém světě.

Chuť vína se meteoritem změnila, přestože o to prý Hutcheon původně neusiloval. Chtěl jen, aby spojení mezi astronomií a enologií bylo nejen symbolické, ale i fyzické. "Zjistili jsme, že víno změnilo nejen barvu, ale také trochu pozměnilo chuť. Bylo to příjemné překvapení," ujišťuje podnikatel.

Dodal, že použitý meteorit se vytvořil při zrodu sluneční soustavy a před pádem na Zemi kroužil po oběžné dráze v pásmu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Vzácný kámen mu údajně věnoval sběratel, který patří k jeho přátelům.

Tagy: zahraničí víno Chile

Zdroje: ČTK