Vyroste ve Španělsku mini Las Vegas?

- Zajímavosti autor: Danica Klein

Americký miliardář Sheldon Adelson plánuje vybudovat ve Španělsku mini Las Vegas pro celou Evropu za 35 miliard dolarů (662 miliard Kč). Jeho firma Las Vegas Sands se uchází o možnost postavit komplex kasin a hotelů v blízkosti Barcelony nebo Madridu. Adelson to řekl na dnešní tiskové konferenci před otevřením svého nového projektu v bývalé portugalské kolonii a dnešní zvláštní čínské administrativní oblasti Macao.

"Uvažujeme o 12 integrovaných zábavních střediscích, každé s 3000 pokoji. Bude to mini Las Vegas o velikosti zhruba poloviny lasvegaského Stripu pro evropský trh," řekl Adelson. Každá budova by stála 2,5 miliardy až tři miliardy dolarů a šlo by o projekt na pět až deset let. Toto období by podle Adelsona mělo stačit na překonání nynější dluhové krize eurozóny.¨

Dnešní plán je co do objemu téměř dvojnásobný proti projektu, který Adelsonova firma nastínila v únoru. Tehdy uvedla, že studuje investici v sumě až 20 miliard dolarů eur do komplexu kasin ve Španělsku s 36.000 hotelovými lůžky, 18.000 hracími automaty a třemi golfovými hřišti.

Adelson uvedl, že v Asii bude po úspěchu svých projektů v Singapuru a Macau dál expandovat. Po dvou komplexech chce postavit v Japonsku, Jižní Koreji a Vietnamu a bude sledovat vývoj příslušné legislativy na Tchaj-wanu.

V Macau má Adelsonova společnost už dva komplexy a k dosavadnímu středisku Venetian přibyl dnes Sands Cotai Central. Hotelové kapacity jím v Macau po úplném dobudování vzrostou o 26 procent. Analytici podle agentury Reuters odhadují, že podíl Sands China se v Macau během roku zvýší na 25 procent z nynějších 16 procent. Macao je jediným místem, kde mohou obyvatelé Číny legálně hrát v kasinech.

Tagy: cestování kasino Španělsko

Zdroje: ČTK