Dnes je pondělí 27. září 2021., Svátek má Jonáš
Počasí dnes 20°C Dešťové přeháňky

Za wellness do Německa

Za wellness do Německa
zdroj: tisková zpráva

Ten, kdo touží po skutečném hýčkání těla, mysli a duše, najde v Německu širokou paletu wellness nabídek. Aby se v nesčetných nabídkách vyznal, jsou cennou orientační pomůckou německé wellness certifikáty. Jsou zárukou přísného dodržování důležitých požadavků na kvalitu.

Ochranná značka kooperace hotelů Wellness-Hotels-Deutschland je „wellness strom“. Ten zaručuje nejen čtyř- až pětihvězdičkovou úroveň hotelů, které jsou do této kooperace zařazeny, ale garantuje  i velké lázeňské a wellness zóny, pestrou nabídku kultury a zážitků, a také wellness vitální kuchyni    na gurmánské úrovni. Například hotely na pobřeží se v Německu specializovaly na thalassokúry pomocí mořské vody a řas, masáže pískem z dun nebo omývání mořskou pěnou. Sportovní program láká na nordic walking, jízdu na kajaku, plachtění, surfování a vyjížďky po plážích na koních. Oproti tomu v bavorském přírodním ráji hýčkají hosty saunou s poléváním bylinkami, koupelemi v senu z horských lučin a masážemi z bavorského medu. Milovníci sportu využijí zdejší nádherné horské prostředí k alpskému lyžování a jízdě na běžkách, pěší turistice, horolezectví, šplhání a jízdě  na horských kolech.

WellVital je jednak značka, která vznikla v Bavorsku a zároveň také titul, který smějí nést jen hotely a místa, která vyhovují maximálním nárokům na kvalitu.  Ke kritériím kvality WellVital se v Bavorsku zavázalo celkem 111 hotelů a 37 obcí, které nabízejí prvotřídní možnosti hýčkání, fitness a odpočinku pro zdraví.

Příznivci wellness mohou svou chuť do života nejpříjemnějším způsobem regenerovat v Bádensku-Württembersku, Bavorsku, Severním Porýní-Vestfálsku a Dolním Sasku. V těchto oblastech se můžete spolehnout na pečeť kvality Wellness Stars. Ta se dělí do tří kategorií: Wellness Stars hotely, Wellness

Stars termální lázně a Medical Wellness Stars. Ve všech oblastech se uděluje tři až pět hvězdiček. Podle tohoto systému bylo v Německu certifikováno zhruba 55 hotelů, více než 20 termálních lázní, deset zařízení medical wellness a dva rezorty. Návštěvníky lákají k relaxaci a zotavení kreativními a kompetentními wellness nabídkami i nádherným okolím.

 

A kam konkrétně se můžete za wellness službami vypravit?

Uprostřed rezervace přírodního parku Pfälzerwald v Severních Vogézách se u malého lesního jezera nachází hotel Seehaus Forelle Haeckenhaus.  Je dokonalým útočištěm pro všechny, které trápí stres. Mohou zde „vypnout“ při vydatných procházkách nebo při rybaření. Hotelová budova s dvaceti pokoji je inovativně utvářena a byla několikrát vyznamenána designérskými cenami. Právě prostá elegance dovoluje soustředit se na to podstatné, totiž na sebe samotné. Nabídky jako kurzy tai-či a lov ryb na umělé mušky pečují o fyzické a duševní uvolnění. Seehaus Forelle tak nabízí ideální předpoklady pro načerpání nové energie a síly, abyste se čerství a odpočinutí mohli opět vrhnout do všedního života.

Kameha Grand Bonn včleňuje do přírodní kulisy porýnské krajiny a otevírá krásný pohled na pohoří Siebengebirge v Severním Porýní-Vestfálsku. Design tohoto lifestylového hotelu je dílem Marcela Wanderse, „rockové hvězdy mezi designéry“. Zvláštní kapitolou jsou jeho tematické suity. Je zde „Hero suita“ se vším vybavením moderní kanceláře, „Fair Play suity“ s kickerem a konzolami Wii, „Diva suity“ se vším příjemným pro dámy nebo „Beethoven suita“ s klavírním křídlem. Budova překvapí nejen designem, ale hýčká své hosty velkorysou lázeňskou zónou s masážemi, maskami a blahodárnými procedurami..

Wellness Německo

Uprostřed Hamburku nedaleko od jezera Binnenalster uvítá návštěvníky designováný hotel.  Optickým zážitkem je už jeho fasáda z přírodního kamene a skla. Uvnitř vládne maximální elegance funkčního minimalismu díky puristicky utvářenému vnitřnímu zařízení od milánské designérské hvězdy Mattea Thuna i světelné instalaci newoyrského světelného choreografa Roberta Wilsona. Ta je podporována použitím různých materiálů a povrchových struktur a také směsí světlých a tmavých kontrastů. Lázně hotelu Side se naopak vyznačují veselým barevným designem. V této oáze wellness a fitness je žádaný colourblocking.  Prostory pro ošetření, sprchy, solárium, bazén, aromatická parní lázeň, jacuzzi, finské sauny a fitness zóna mají vždy vlastní barvu. Každá z nich pečuje o jiný aspekt zdravotní pohody. K programu, kterými jsou hosté hýčkáni, patří masáže, ošetření obličeje a těla, peelingy a mnoho dalšího.

The Mandala je hotel uprostřed Berlína, ale nabízí klid jako na venkově. Architektura hotelu přesvědčí půvabnými rohovými suitami, zajímavými a prostorovými detaily a kvalitním vybavením.  V lázních  na střeše The Mandala Suites návštěvníci naleznou velkou nabídku wellness a spa a navíc posilovnu s nejmodernějším fitness nářadím. Kdo zde hledá osvěžující klid, může si současně vychutnávat fantastický výhled na architekturu centra Berlína a na Postupimské náměstí.

Artepuri® hotel meerSinn v Binzu na baltském ostrově Rujána je elegantním designován hotelem, který tvoří hlavně materiály jako dřevo, ocel a sklo. Pro hosty, kteří zde hledají odpočinek, je zvláště přitažlivá jeho přívětivá terasa. K dispozici jsou zde otočné plážové koše opatřené bílými plachtami proti slunci, které zvou po dlouhé procházce u moře k idylickému odpočinku. Wellness zóna o velikosti 400 metrů čtverečních nabízí ryzí relaxaci díky ošetření vysoce kvalitní přírodní kosmetikou.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 27.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,360 25,460
USD 21,600 21,740
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma