Dnes je neděle 13. června 2021., Svátek má Antonín
Počasí dnes 21°C Polojasno

Články autora

Jakub Konečný

Cestování

Za wellness do Německa

Jakub Konečný 17. 5. 2011
Ten, kdo touží po skutečném hýčkání těla, mysli a duše, najde v Německu širokou paletu wellness nabídek. Aby se v nesčetných nabídkách vyznal, jsou cennou orientační pomůckou německé wellness certifikáty. Jsou zárukou přísného dodržování důležitých požadavků na kvalitu.
Cestování

Ledový muž Ötzi letos oslaví 20. narozeniny

Jakub Konečný 16. 5. 2011
Komerční sdělení: Zmrzlého muže Ötziho nalezeného již před 20 lety na ledovci Schnalstal/Val Senales v Jižním Tyrolsku/Südtirol zná svět již celých 20 let. Archeologické muzeum v Bozen/Bolzanu proto připravilo speciální výstavu s názvem Life.Science.Fiction.Reality – Ötzi20. Navštívit ji můžete až do 15. ledna 2012.
Do světa

Co byste neměli minout v Jižním Tyrolsku

Jakub Konečný 11. 5. 2011
Komerční sdělení: Severoitalské Jižní Tyrolsko/Südtirol je region plný kontrastů uprostřed alpských vrcholků a středomořské krajiny, mezi kosmopolitním jihem a hluboce zakořeněnými tradicemi severu. Kouzlo tohoto regionu spočívá právě v jeho rozmanitosti a harmonii protikladů. Nechte se pozvat na dovolenou právě sem, třeba si vyberete z následujících tipů.
Do světa

Jihotyrolské Merano, kde se léčila císařovna Sissi

Jakub Konečný 9. 5. 2011
Komerční sdělení: Ne každý chce trávit dovolenou aktivně na horách. Někdo upřednostní relaxaci, pohodu a odpočinek. Ideálním tipem je proslulé lázeňské městečko Meran/Merano v Jižním Tyrolsku/Südtirol. Město, jež si v dávných dobách oblíbila pro své léčebné pobyty i císařovna Sissi, láká i dnes turisty na skvělé lázně a příjemnou alpsko-středomořskou atmosféru.
Do světa

Za vínem a hvězdnou kuchyní do Jižního Tyrolska

Jakub Konečný 3. 5. 2011
Komerční sdělení: Úžasná dovolená uprostřed horských velikánů, lahodná kuchyně plná hvězd Michelin, svérázné horské statky s nezapomenutelnou atmosférou dávných časů a vinice v údolích, z nichž místní vinařů produkují velice kvalitní víno. To vše na vás čeká na dovolené v kraji Jižního Tyrolska/Südtirol na severu Itálie. A víno je místní chloubou opravdu právem!
Cestování

Automobilu je letos 125 let

Jakub Konečný 2. 5. 2011
Komerční sdělení: Před 125 lety změnil německý automobilový konstruktér Carl Benz průmyslové dějiny. 29. ledna 1886 udělil Říšský patentový úřad na jeho „vozidlo s provozem na plynový motor“ patent a tím se spustila revoluce v oblasti transportu.
Cestování

Netradiční dovolená na horské farmě

Jakub Konečný 28. 4. 2011
Komerční sdělení: Co takhle vyzkoušet trochu jiný styl dovolené a ubytovat se na pravém horském statku? V Jižním Tyrolsku/Südtirol to není žádný problém, navíc jsou tu statky různého zaměření – plné domácích zvířat pro děti, s možností jízdy na koních či pro alergiky. Právě v Jižním Tyrolsku máte jedinečnou příležitost vyzkoušet si každodenní život alpských sedláků na vlastní kůži!
Cestování

Pěší túry po národních parcích Jižního Tyrolska

Jakub Konečný 22. 4. 2011
Komerční sdělení: Turistika v horách patří k velmi populárním sportům. Pokud už máte české hory prochozené, co takhle vyrazit do těch italských? A nejsou to hory ledajaké, jde o skvostné Dolomity, které byly pro jejich krásu zařazeny mezi přírodní poklady UNESCO. Tak vzhůru do hor!

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,400 25,480
USD 20,860 21,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma