Dnes je pátek 1. července 2022., Svátek má Jaroslava
Počasí dnes 29°C Bouřky

Zábava na sněhu na balkoně Dolomit

Zábava na sněhu na balkoně Dolomit
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Údolí Hochpustertal/Alta Pusteria je v zimě skvělým tipem pro pestrou dovolenou. Lyžařská oblast Sextenských Dolomit se svým slavným masívem Drei Zinnen/Tre Cime di Lavaredo je fascinujícím lyžařským eldorádem.

V letošním roce si užijete lehce podobné „safari“ jako je Sella Ronda i v Hochpustertalu s názvem SKI-CAROSELLO Sextner Dolomiten. Nejde sice o kroužení kolem masívu, jako v případě Selly, ale i tak si v Sextenských Dolomitech nesjedete jednu sjezdovku dvakrát. Při lyžování si budete užívat úchvatných panoramat. Skipas zahrnuje areály Helm/Monte Elmo, Rotwand/Croda Rossa, Haunold/Baranci, Waldheim, Kreuzberg, Toblach/Dobbiaco, Prags/Braies a nově i Comelico v sousední provincii Belluno. Celkem si tu užijete 77 km sjezdovek s dalšími 22 km v sousedním středisku Comelico. Ovšem ne všechny jsou propojené, takže bohužel občas budete muset lyže sundat a kousek se svézt skibusem. Alespoň si lehce odpočinete. Při čekání na skibus se můžete občerstvit v příjemných aprés-ski pod sjezdovkou.

V příštích letech by měl být propojen Helm novou lanovkou s nedalekým Rotwandem, čímž jeho oblíbenost ještě více stoupne. Helm je i kandidátem na nejlepší jihotyrolskou vyhlídku – z vrcholu se odtud rýsuje celý hřeben Sextenských Dolomit.

Tip pro rodiny s dětmi

Upravené široké svahy přímo vyzývají k vykreslování obloučků, aniž byste museli mít strach, že vaši ratolest někdo srazí k zemi. Jakmile vyjedete lanovkou nahoru na Hahnspiel/Gallo Cedrone, čeká vás hned u lanovky rodinka obřích sněhuláků, která udělá radost především nejmenším lyžařům. Můžete se u nich nechat zvěčnit na památku, ikdyž sebou zrovna nemáte fotoaparát. Vyfotí vás totiž automat, z něhož se fotky ukládají na internet. Fotky si můžete prohlédnout, až se vrátíte domů. Noví domov tady v Hochpustertalu našli i sobi dovezení z Finska, kteří v tomto kraji založili potomstvo. Takovou atrakci si děti rozhodně nenechají ujít.

Sněhulák zdroj: tisková zpráva

Eldorádo pro běh na lyžích

I letos se v jihotyrolském Toblachu uskuteční závod Světového poháru v běhu na lyžích série Tour de Ski. Českou nadějí na vítězství je samozřejmě Lukáš Bauer. V loňském roce právě zde zajel Lukáš Bauer nádherné druhé místo, tak věřme, že letos stříbrný kov z loňska pozlatí. Letošní závod se koná od 5. do 6. ledna 2011. Ve středu 5. ledna se uskuteční závod ve sprintech mužů i žen a ve čtvrtek 6. ledna odstartuje závod na 35 km volným stylem z Cortiny d´Ampezzo do Toblachu. Pokud tu budete právě trávit dovolenou, přijďte Lukáše v závodě podpořit.

Konání Světového poháru v běhu na lyžích je opravdovým důkazem, že Hochpustertal je ideální místo pro běžkování. Údolí je jednou z dolomitských běžkařských mek s 200 km upravovaných a z velké části propojených stop. Údolí je centrum běžkařského regionu Dolomiti Nordicski a mimo jiné tu trénuje například pětinásobný olympijský vítěz v biatlonu Ole Einar Bjørndalen. Od zimy 2010 je nadšeným běžkařům k dispozici nový stadion Nordic Arena Toblach ve vesničce Toblach/Dobbiaco, který je centrem dění již zmiňovaného závodu Tour de Ski. Více informací najdete na www. www.nordicarena-toblach.it.

Praktické informace:

Celkem sjezdovek: 77 km (23 % modré, 60 % červené a 17 % černé)

1denní skipas dospělý: 38,50 €

6denní skipas dospělý: 200 €

Sezóna: 3.12.2010 – 10.4.2011

Tipy na ubytování:http://www.suedtirol.info/balicky

 SOUTĚŽ: Až do konce prosince můžete stále soutěžit o týdenní dovolenou pro 2 osoby včetně skipasů. Stačí se stát fanouškem na facebooku www.facebook.com/jiznityrolsko a odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku.

Více informací o střediscích údolí Hochpustertal hledejte na www.hochpustertal.info nebo na www.suedtirol.info.

 

This text will be replaced

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 1.7.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,730 24,830
USD 23,690 23,870
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma