Záhřeb – Chorvatsko v malém

- Cestování autor: red

„Chorvatsko v malém“ je název nedávno představeného projektu, který by nejpozději do dvou let měl být postaven ve čtvrti Nový Záhřeb.

zdroj: Archiv

Na rozloze 12 hektarů mezi ulicemi Islandska ulica a Avenija Većeslava Holjevca bude mít každá chorvatská župa svůj „koutek“ o rozloze 5000 metrů čtverečních, na které postaví objekty, parky a ostatní prvky, které příslušnou župu nejlépe symbolizují a jsou charakteristické a autentické pro každé jednotlivé podnebí.

Studii vypracoval Urbanistický závod, který na každou část vypracoval vlastní návrh. Tak by například v části, která náleží Splitsko – dalmatské župě měla vyrůst splitská „riva“ (nábřeží) a v istrijské části kamenný domek, který symbolizuje stavitelství typické pro tuto část Chorvatska.

Cílem projektu je, jak již sám název napovídá, umožnit na jednom místě projít celé Chorvatsko a obohatit tak turistickou nabídku hlavního města Chorvatska.

Návštěvníci Záhřebu by tak v Novém Záhřebu mohli objevit četné repliky, jako například pevnost Nehaj, Stonské hradby, Kopački rit, Lesopark Papuk a další pamětihodnosti chorvatských žup.

Tagy: Chorvatsko