Zákazníci jsou nejvíc spokojení s hotely v Plzni, Praha je třetí

- Tip na výlet autor: Danica Klein

V porovnání deseti největších měst České republiky jsou zákazníci nejvíce spokojení s hotely v Plzni, vyplývá z hodnocení hostů na rezervačním portálu Hotel.info. Na druhém místě skončily České Budějovice a třetí místo patří pražským hotelům. Mezi metropolemi na celém světě je jedničkou Varšava, Praha obsadila šesté místo.

Varšavě patří mezi světovými metropolemi s mírným náskokem první místo před druhými Helsinkami. Také hotely v Tokiu dokázaly hosty přesvědčit o svých kvalitách, zákazníci japonskému hlavnímu městu přidělili třetí místo.

Moskevské hotely mají potenciál

Pražské hotely obsadily v mezinárodním srovnání šesté místo. "Velký potenciál mají moskevské hotely, které se s 6,97 bodu do seznamu (dvaceti) nejlepších metropolí nedostaly jen těsně. O něco méně spokojení byli zákazníci s celkovou úrovní služeb hotelů ve Věčném městě Římě, Paříži a Londýně. Hotely světové metropole nad Temží získaly jen 6,48 bodu," uvedl Hotel.info.

Ubytovaní hosté mohli ohodnotit hotely rezervované prostřednictvím portálu www.hotel.info po svém odjezdu žádným bodem až deseti body. V celkovém hodnocení byla zohledněna kvalita pokojů, vstřícnost personálu, čistota, hlučnost, poměr ceny a kvality služeb a úroveň snídaní, respektive hotelové kuchyně.

Hotel.info je bezplatná hotelová rezervační služba pro firmy a soukromé zákazníky. Po celém světě nabízí více než 210.000 hotelů k elektronickému rezervování.

Tagy: Praha Plzeň hotel úroveň zákazníci

Zdroje: ČTK