Zámek Loučeň připravil na prázdniny zajímavé prohlídky

- Cestování autor: red

Podzimní prázdniny nabídnou návštěvníkům zámku Loučeň na Nymbursku překvapivou sérii zážitků - čokoládové prohlídky, prohlídky zámku s Bílou paní a s Fantomasem, informoval manažer zámku Jiří Senohrábek.

 

"Zámek Loučeň a jeho labyrintárium budou otevřeny po celé podzimní prázdniny, tedy od středy 27. října do neděle 31. října, denně od 10:00 do 17:00 hodin," řekl manažer zámku Jiří Senohrábek.

Středu, pátek a neděli zpestří čokoládové prohlídky. "Čokoláda je lákadlo, na které se jen nekouká jako na ostatní zajímavosti na zámku, ta se musí i ochutnat. Mlsné jazýčky dětí si na čokoládových prohlídkách přijdou na své, dospělí se dozvědí spoustu zajímavostí o původu a zpracování čokolády," řekl Senohrábek.

Prohlídky s Bílou paní

Návštěvníci, kteří zavítají na zámek 28. října, se mohou těšit na prohlídky s Bílou paní. Prozradí svůj původ i to, jak dlouho už na zámku straší. V komnatách se Bílá paní podle Senohrábka vyzná, takže ani dospělí nebudou ochuzeni o výklad, který poskytují při prohlídkách běžní průvodci.

V sobotu si pak budou návštěvníci moci užít prohlídku s Fantomasem. Slavný hrdina je nyní na zámku tak trochu doma, poznamenal Senohrábek. Na loučeňském zámku je totiž celý říjen a listopadu výstava kostýmů z populárního televizního seriálu Arabela, kde má právě i Fantomas své místo.

 

Tagy: zámek prohlídky

Zdroje: ČTK