Zámek ve Valticích zve první červnový víkend na festival čokolády

- Tip na výlet autor: Michal Polák

Památkáři uspořádají o prvním červnovém víkendu v zámku ve Valticích oblíbený čokoládový festival, na němž budou k ochutnání známé i neznámé pamlsky z celého světa. Pořadatelé očekávají, že na něj dorazí přes 3000 lidí. Velkému zájmu se na něm těší nejen nejkvalitnější belgická nebo francouzská čokoláda, ale hitem u návštěvníků jsou především jahodovo-ananasové špízy obalované v nejjemnější čokoládě. 

Zámek ve Valticích

Zámek ve Valticích,zdroj: Profimedia.cz

"Pozvání na akci přijalo již šest čokoládoven. Vyčleníme pro ně druhé patro zámku. Naštěstí jsou tamní podlahy replikami těch původních. Mají speciální hydrovoskový povrch, a čokoláda je tedy nepoškodí," řekl dnes valtický kastelán Michal Tlusták. 

Příchozí se mohou těšit na čokoládové fontány a sochy. V minulosti byly na akci Sladký život k vidění i čokoládové fotbalové míče, cédéčka nebo mobilní telefony. 

Tlusták dostal nápad uspořádat akci věnovanou výhradně čokoládě při návštěvě zámku ve francouzském městě Vaux, kde se čokofestival koná už léta a těší se mimořádné oblibě. 

Chtěl vytvořit regionální akci. Při uplynulých dvou ročnících čokofestivalu ale zámek doslova praskal ve švech. "Pokud by se náhodou dámy bály, že příliš přiberou, mohou 1. června večer zajít na nádvoří zámku na swingový koncert," dodal kastelán.

Tagy: festival čokoláda Valtice

Zdroje: ČTK