Zlaté jablko ozdobí historické motocykly Harley-Davidson

- Tip na výlet autor: Danica Klein

Historické motocykly, z nichž nejstaršímu je již 93 let a je plně funkční, budou od pátku vystaveny ve zlínském obchodním centru Zlaté jablko.

Dvanáct vzácných "kousků" značky Harley-Davidson pochází ze soukromé sbírky jednoho z největších evropských sběratelů - Rakušana Maxe Knalla. Za pořadatele výstavy sdělila Kateřina Martykánová.

Více než 100 let existence

"K vidění zde budou skutečné skvosty, které se mohou pochlubit hned několika nej-. Například Indian Power Plus vyrobený v roce 1918, nazývaný rolls-roysem mezi motorkami, který je nejstarším, největším a nejtěžším vystaveným exponátem," uvedla Martykánová.

K nejdražším pak podle ní bude patřit hasičský Harley Fire-Bike z roku 1974, jehož hodnota přesahuje 1,25 milionu korun. Chybět nebudou ale ani ukázky klasických cestovních, policejních a vojenských strojů.

"Výstava mapuje více než 100 let existence legendární americké továrny na výrobu motocyklů a návštěvníci si mohou prohlédnout stroje z různých časových období i stylů," doplnil ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl.

Exponáty opatřené popisky s jejich historií a parametry budou vystaveny ve všech patrech obchodního centra do 22. července.

Zdroje: ČTK