Blansko staví páteřní cyklostezku

- Na kole autor: red

Blansko by mělo v příštím roce dokončit páteřní cyklostezku protínající město. Zatím je z ní hotova polovina vedoucí z centra na severní okraj města.

Stavba zbývající komunikace dlouhé asi kilometr bude stát dva miliony korun, řekl blanenský místostarosta Jindřich Král.

"Město má zažádáno o dotaci. Pokud uspějeme, hned na jaře příštího roku se můžeme pustit do stavebních prací tak, aby v hlavní letní turistické sezoně mohli již cyklisté a bruslaři celou stezku využívat," zdůraznil místostarosta.

Cyklostezka podél řeky

Nová stezka protne město od severu k jihu. Povede po nábřeží řeky Svitavy. Radnice do ní investovala již 12,5 milionu korun. Současná trasa vede přes Sportovní ostrov Ludvíka Daňka kolem hřišť, krytých lázní s koupalištěm a tenisových kurtů, míjí park u železniční zastávky s pomníkem věnovaným vojákům, kteří v první světové válce bojovali u Zborova, a končí u obchodního domu Billa.

Stezku je nutné protáhnout dál po nábřeží Svitavy až k autobusovému nádraží v jižní části města, kde bude ukončena. Z tohoto místa lze pak vyrazit na kole po značených trasách do Moravského krasu.

Tagy: blansko

Zdroje: ČTK