Dnes je neděle 21. července 2024., Svátek má Vítězslav
Počasí dnes 16°C Skoro zataženo

Češi cestují o sto šest. Vezmou si i půjčku

Češi cestují o sto šest. Vezmou si i půjčku
Hawaii | zdroj: Redakce

Letní dovolená je aktuálně žhavým tématem. Češi si ji jen tak neodpustí, i když nejsou peníze. Raději přemýšlí nad tím, jak si volno užít za pár kaček. Dokonce se naučili ušetřit pomocí půjček!

Krize je nám v patách, ale zaslouženého volna se jen tak nevzdáme!

Médii tolik omílaná ekonomická krize nás Čechy jen tak nezlomí. Zvyšování cen, snižování mezd, nezaměstnanost – je to boj, ale nebere nám to chuť cestovat ani vychutnávat chvíle odpočinku.

Společnost Home Credit si nechala zpracovat výzkum, ze kterého vyplývá, že 3/4 lidí letos vyrazí alespoň jednou na dovolenou, i kdyby to mělo být jenom na pár dní a po České republice. Dokonce 60 % z nich podnikne dovolenou více než jednou!

Jsme ochotni slevit ze svých nároků

Když nejsou peníze, raději se vzdáme komfortu a požitků – jídlo, ubytování, suvenýry – hlavně aby se dovolená uskutečnila. Měníme své oblíbené destinace za levnější nebo podnikáme více kratších cest, které spojíme s prodlouženým víkendem či svátky.

Ze statistik Ministerstva pro místní rozvoj za rok 2012 vyplývá, že k našim nejoblíbenějším zahraničním destinacím patří Chorvatsko, Itálie a Slovensko – zřejmě proto, že zde není problém sehnat levné ubytování, dopravit se autem a celkově snížit náklady na dovolenou. Stále ale vedou cesty po Čechách spojené s aktivním odpočinkem – cyklistika, horské túry a výlety za kulturou.

Hledíme na to, jak ušetřit

Z Čechů se stal národ šetřílků. Naše heslo zní: „Každá koruna je dobrá“.

Na dovolenou se dokonce odhodláváme vzít půjčku. Že není možné s půjčkou ušetřit? Tak to je omyl. Existují chytré kreditní karty, se kterými, když bezhotovostně platíte, vyděláváte. U partnerů (i zahraničních) lze získat zajímavé slevy a akční nabídky. Dokonce jsou v nabídce celé dovolenkové balíčky za skvělé ceny. Navíc za platby můžete obdržet bonusové poukázky, s nimiž je další nákup zadarmo. Kreditky jsou výhodné i proto, že peníze máte neustále k dispozici. Na chvíli si půjčíte, a když splatíte v rámci bezúročného období, nic navíc nezaplatíte.

Abychom ušetřili, hojně využíváme slevových portálů – Slevomat, Vykupto, Zapakatel a podobně.

Nenecháme si ujít ani srovnávání na internetu. Stejnou dovolenou lze totiž pořídit za různé ceny. Snadno nás o tom přesvědčí například online cestovní agentury, které nabízí zájezdy řady cestovních kanceláří najednou. U každé cestovní kanceláře lze totiž získat jiné slevy nebo last minute či first minute nabídky.

Odborníci přístup lidí chválí. Pro ekonomiku jsou efektivnější zaměstnanci, kteří se vrátí po dovolené odpočatí a plní energie. Jejich výkonnost se mnohonásobně zvýší a vyklouznutí z ekonomické krize jsme zase o krok blíž.  

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,130 25,210
USD 23,100 23,200
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma