Dnes je pondělí 30. ledna 2023., Svátek má Robin
Počasí dnes 2°C Občasný déšť se sněhem

Články autora

Helena Kalendová

Magazín

Město filmařů, které přečkalo válku bez újmy

Helena Kalendová 30. 8. 2019
Görlitz i Zgorzelec, to obojí je Zhořelec, město rozdělené po druhé světové válce na německou a polskou část. Jan Zhořelecký, nejmladší syn císaře Karla IV., obdržel svůj přídomek právě podle něho. Až do sedmnáctého století spadalo totiž město pod Království české.
Magazín

Klášter založený šlechticem a tradiční maškary

Helena Kalendová 23. 8. 2019
Příjemné překvapení čeká návštěvníka Milevska nedaleko jihočeského Tábora. Dvě vznosné románské věže ukazují cestu k bazilice Navštívení Panny Marie i k nejstaršímu klášteru jižních Čech.
Magazín

Malá Praha severních Čech, kde nechal křišťálový otisk i Ringo Starr

Helena Kalendová 16. 8. 2019
Pro množství památek a honosných věží získaly Litoměřice přezdívku Malá Praha. Starobylé město na soutoku Labe a Ohře slaví letos 800 let od svého založení.
Magazín

Sloni a lvi mají svátek. Tak všechno nejlepší!

Helena Kalendová 9. 8. 2019
Nevíte, který hrad či zámek vybrat na výlet? A což takhle pro jednou zvolit hlavní město, tedy jeho zoologickou zahradu? Zoo Praha, udržující si skvělé místo pátého nejlepšího zooparku světa, navíc chystá o nadcházejícím víkendu oslavy Mezinárodního dne slonů a Mezinárodního dne lvů.
Magazín

Kde najdeme pramen, který barví ruce a dal jméno podřipské metropoli?

Helena Kalendová 2. 8. 2019
Malebná podřipská metropole poblíž bájného Řípu je tak trochu opomíjeným skvostem. Starobylé město na řece Labi nabízí barokní zámek, kostely a kaple, gotický klášter, rozhledny i galerii. A rudný pramen, podle kterého Roudnice získala své jméno.
Magazín

Malé Versailles, které je nejen sídlem ctností a neřestí

Helena Kalendová 26. 7. 2019
Láká vás barokní doba se svou hudbou, divadlem a architektonickými skvosty? Pak je Kuks tou nejlepší volbou. Monumentální barokní areál poblíž Jaroměře ve východních Čechách nabízí nezapomenutelný zážitek.
Magazín

Do Prachatic za soumary a panoptikem se 'zaručeně pravou mořskou pannou'

Helena Kalendová 19. 7. 2019
Prachatice, příhraniční město v Šumavském podhůří s dochovaným renesančním jádrem, rodiště sv. Jana Nepomuka Neumanna. Dějiny Historického města roku 2002 jsou neodmyslitelně spjaty se Zlatou stezkou, obchodní spojnicí českých zemí s Podunajím. Prachatice jí vděčí za svůj vznik i pád.
Magazín

Hrad s bájným drakem a pokladem sloužil jako útočiště alchymistů

Helena Kalendová 12. 7. 2019
Vodní hrad Budyně, majetek králů a Zajíců z Hazmburka. Pryč jsou ty doby, kdy se po zdejších chodbách procházel slavný Tycho de Brahe, a tajemství elixíru mládí či výroby zlata se zdálo na dosah ruky. Slavný budyňský drak naštěstí zůstal na svém místě.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 30.1.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,850 23,970
USD 21,880 22,060
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma