Dnes je sobota 23. září 2023., Svátek má Berta
Počasí dnes 18°C Dešťové přeháňky

Články autora

Tiscali.cz

Magazín

Tak, a dost! vzkazuje Amsterdam neslušným turistům

Tiscali.cz 7. 9. 2023
V nizozemské metropoli žije jen asi 800 000 lidí, ale ročně sem zavítá až 20 milionů turistů. Navzdory špičkovým muzeím, nádherné zeleni a klidným vodním tokům si však Amsterdam vysloužil také pověst hlavního města nejsvobodomyslnějších večírků v Evropě. A nyní se snaží svou image napravit.
Zpravodajství

Ministerstvo zahraničí varuje před vysokým rizikem teroristických útoků ve Švédsku

Tiscali.cz 21. 8. 2023
Ministerstvo zahraničí varovalo české občany před vysokým rizikem teroristických útoků ve Švédsku poté, co minulý týden tamní bezpečnostní služby zvýšily úroveň hrozby ze stupně tři na čtyři, tedy na vysokou. Vyplývá to z informací na webu české diplomacie. Občanům se doporučuje obezřetnost při návštěvě veřejných míst s vysokým počtem lidí.
Zpravodajství

Zdravotní péče na řeckých ostrovech není bůhvíjaká – na dovolené tedy hlavně neonemocnět!

Tiscali.cz 16. 8. 2023
Řecké ostrovy se svojí idylickou krajinou lákají turisty, jejich zdravotnictví je ale na hranici kolapsu. Nedávné úmrtí mladé ženy v pokročilém stadiu těhotenství a jejího nenarozeného dítěte jsou jen dva případy smrti kvůli chronickému nedostatku záchranářů a zdravotníků.
Magazín

Úpal bez poskytnuté první pomoci může vést až k úmrtí, varují experti

Tiscali.cz 15. 8. 2023
Úpal bez poskytnuté první pomoci může podle odborníků vést až k úmrtí. Práce v horkém počasí bez opatření zmírňujících jeho dopady může vyvolat otoky, křeče či mdloby, zvyšuje i riziko úrazů. Vyplývá to z dokumentu Horko při práci - pokyny pro pracoviště vydaného Evropskou agenturou pro bezpečnost a zdraví při práci, který na sociální síti X zveřejnila Hygienická služba ČR. V horku vzniká takzvaný tepelný stres, tedy stav, kdy se tělo musí příliš namáhat, aby se ochladilo, nebo se začne přehřívat.
Zpravodajství

Aktualizováno: V Drozdu je pro celé Řecko 3754 Čechů, jen na Rhodosu jich jsou přes čtyři tisíce

Tiscali.cz 24. 7. 2023
Na řeckém ostrově Rhodos se ráno nacházelo přes 4000 Čechů. V cestovatelském systému Drozd bylo vpodvečer registrováno 3754 lidí pro celé Řecko, o více než 1000 více než ráno. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva zahraničí (MZV) Daniel Drake. Úřad žádá Čechy o registraci, aby s nimi mohl rychle sdílet informace.
Ekonomika

Do Japonska bez kufrů? Nová služba japonských aerolinek to umožní

Tiscali.cz 7. 7. 2023
Turisté i lidé cestující za obchodem do Japonska už brzy nebudou muset létat se zavazadly. Aerolinky Japan Airlines se ve spolupráci s firmou Sumitomo rozhodly nabídnout novou službu - půjčení oblečení.
Ekonomika

Vozit si potraviny živočišného původu ze zemí mimo EU je zakázáno, varují veterináři

Tiscali.cz 23. 6. 2023
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje na to, že lidé nesmějí do Česka z letních dovolených ze zemí mimo EU vozit potraviny živočišného původu. Týká se to masa, masných výrobků, salámů, klobás i mléka, másla nebo například sýrů a jogurtů. Důvodem je nebezpečí zavlečení nebezpečných nákaz na území EU. 
Zpravodajství

Přepište učebnice zeměpisu: Ostrov s „nepatřičným“ názvem má zpět své domorodé jméno

Tiscali.cz 7. 6. 2023
Největší písečný ostrov světa, který leží u východního pobřeží Austrálie, byl přejmenován. Fraser Island, pojmenovaný po Skotce Elize Fraserové, která zde v roce 1836 ztroskotala, získal zpět domorodý název K'gari.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 23.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,460 24,540
USD 22,920 23,040
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma