Cyklopouť do Santiaga de Compostela vyrazí z Uherského Brodu

- Na kole autor: red

Na tradiční cyklopouť, kterou pořádá uherskobrodská sportovní organizace Orel, se letos vydá rekordních 133 cyklistů z celé České republiky. Z Uherského Brodu vyrazí v sobotu 6. srpna. Tentokrát zamíří do Španělska, kde se vydají po nejznámější poutní cestě na světě do svatojakubské baziliky ve městě Santiago de Compostela.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Dnes o tom informoval hlavní organizátor akce Petr Gabriel.

Jede se už posedmé

Letos jde v pořadí o sedmou cyklopouť. Při předchozích šesti ročnících již cyklisté projeli města jako Bamberg, Frankturt nad Mohanem, Bratislavu, Budapešť, Kolín nad Rýnem, Mohuč, Vídeň, Krakov, proťali i celou Českou republiku.

Největší část pelotonu tvoří cyklisté ze Zlínského kraje, avšak organizátoři přijali přihlášky účastníků od Karlových Varů až po slovenský Prešov. "Nejstaršímu účastníkovi je 73 let, nejmladšímu deset. Nejstarší kolo účastníka je z roku 1990. Tři účastníci jedou na takzvaných lehokolech," vyjmenoval několik "nej..." Gabriel.

Cyklopouť slavnostně zahájí sobotní mše v kostele Nanebevzetí panny Marie v Uherském Brodě. Odjezd autobusů směr Španělsko je naplánovaný na 11:30.

Čeká je 550 kilometrů

Pro start samotné cyklopoutě vybrali uherskobrodští organizátoři španělské město Burgos, které se nachází na hlavní svatojakubské poutní cestě. "Vzhledem ke klimatickým podmínkám projížděné krajiny jsou etapy koncipovány v rozmezí vzdáleností od 55 do 90 kilometrů. Cílem cyklopouti bude po ujetí sedmi etap bazilika svatého Jakuba v Santiago de Compostela. Zde budou mít cyklisté volný den," poznamenal. Celková délka trasy je 550 kilometrů.

Návrat do České republiky cyklisté mají naplánovaný na středu 24. srpna.

Tagy: rekord

Zdroje: ČTK