Filmový festival o gastronomii uvítá v Litoměřicích i dětské kuchaře a psí diváky

- Tip na výlet autor: red

Litoměřice se poslední prázdninový víkend stanou dějištěm filmového festivalu o jídle a pití. Kromě klasických projekcí pořadatelé připravují i animační a herecké dílny, cirkusový pochod nebo vzhledem k tématu festivalu kuchařskou školičku pro děti.

Jako první festival v republice zpřístupní některé filmy i psím návštěvníkům, informoval o tom ředitel 11. ročníku Filmového festivalu Litoměřice Filip Kršiak.

Vegetariánská show budí zájem veřejnosti

Hlavním lákadlem doprovodného programu bude holandský šéfkuchař Filip Kavka Smiggels. "Smiggels se vyučil u nejlepších holandských kuchařů. Jeho vegetariánská restaurace Mlsná Kavka je zařazená do Maurerova výběru nejlepších restaurací. Podobně jako Café Na půl cesty nabízí práci pro lidi s duševním onemocněním - schizofrenií," popsal Kršiak.

Jeho kuchařská show prý budí zájem už měsíc před festivalem. "Každý se mě ptá, zda tam bude Filip vařit trávu a k jídlu budou pouze oříšky. To je absolutní nepochopení vegetariánské gastronomie a Filip Kavka Smiggles všem nevěřícím dokáže, že lze vařit jednoduše, chutně a zajímavě," popsala produkční festivalu Tereza Bonaventurová s tím, že kuchař bude využívat regionální produkty z místní biofarmy.

Vaření pro děti a filmy pro psí diváky

Přímo na litoměřickém náměstí si v sobotu 27. srpna mohou děti od šesti do deseti let vyzkoušet vaření pod dohledem holandského šéfkuchaře. Podle pořadatelů je ale třeba se do kuchařské školičky předem nahlásit.

Některé filmy budou určené speciálně pro návštěvníky se psy. "Řídím se heslem, že i pes patří do kina, proto budeme jako první festival v republice uvádět filmy přístupné psům," dodal Kršiak.

Tagy: pes festival

Zdroje: ČTK