Dnes je středa 22. března 2023., Svátek má Leona
Počasí dnes 17°C Oblačno

Hotovostní půjčky mají v nabídce jak banky, tak i nebankovní poskytovatelé

Hotovostní půjčky mají v nabídce jak banky, tak i nebankovní poskytovatelé
zdroj: tisková zpráva

Z obecného hlediska se finanční trh rozděluje na bankovní a nebankovní, přičemž každý má své přednosti i úskalí. Zatímco bankovní domy dokážou poskytnout úvěr i ve výši několik set tisíc korun, nebankovní společnosti se většinou zaměřují na rychlé hotovostní půjčky sjednané do několika minut. V následujících řádcích vám pomůžeme vybrat pravé řešení vaší aktuální finanční situace.

Bohužel, zákon schválnosti funguje v nejméně vhodný okamžik. Představte si, že v jednom měsíci přestane fungovat pračka a lednička, zrovna dva nejpoužívanější a nenahraditelné domácí spotřebiče.

Jak se nebankovní půjčky liší od těch bankovních?

Vybrat optimální variantu není jednoduché, všechno záleží na mnoha faktorech. U bankovní půjčky si můžete být jisti nižší úrokovou sazbou, zatímco u nebankovní půjčky můžete peníze dostat i bez ověřování příjmů či nahlížení do registru dlužníků. Zase na druhou stranu, nahlížení do registrů má opodstatněný důvod. Chrání se tím nejen poskytovatel úvěru, ale také je to ochrana pro vás. Jestliže jste totiž v registru, měli jste nejspíše problém se splácením. Pokud si vezmete další půjčku, s velkou pravděpodobností se dostanete do dluhové pasti, ze které je cesta dlouhá a trnitá.

U banky máte jistotu spolehlivosti, protože se jedná o prověřené společnosti. Počítejte však s tím, že vyřízení je složité a zdlouhavé. Zároveň nesmíte mít žádný záznam v registru dlužníků a musíte předložit i příjem. Jestliže tedy nepracujete, u banky nepochodíte.

I nebankovní hotovostní půjčky mají své přednosti. Jsou rychlé, snadno se vyřídí a nemusíte vyřizovat potvrzení o příjmu. Půjčku tak dostanete, i když jste třeba před pár dny přišli o práci. Úroková sazba je vyšší, ale částky jsou zpravidla nižší. U těch rychlých alternativ se většinou jedná o maximálně 20 tisíc korun, což však na pořízení nezbytných spotřebičů vystačí.

Cool Credit a jeho nabídka

Předním poskytovatelem v nebankovním sektoru je společnost Cool Credit, jehož hotovostní půjčka je poskytována do 20 tisíc korun. Danou částku však může získat pouze věrný zákazník, jenž si už u Cool Creditu někdy půjčoval a řádně všechno splatil. První žádost můžete podat na maximálně 5 tisíc korun. Celý proces vyřídíte skrze internet, a tak nemusíte chodit nikam na pobočku. Odešlete žádost, ke které přiložíte kopii občanského průkazu a výpis z účtu, a počkáte na vyhodnocení. Jakmile se vyjádří Cool Credit kladně, dostanete peníze takřka ihned.

Cool Credit sice nenahlíží do registrů, jako jsou centrální registr dlužníků, NRKI, BRKI či SOLUS, ale zato si kontroluje žadatele v registru exekucí a insolvencí. Jestliže jste se tedy někdy opozdili se splátkou faktury a ocitli jste se na seznamu v SOLUSu, neznamená to, že půjčku nedostanete.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 22.3.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,660 23,780
USD 21,940 22,120
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma