Hrad Sovinec nabízí v sobotu noční prohlídky za svitu svíček a loučí

- Tip na výlet autor: Jan Janula

Za svitu svíček a loučí si budou moci návštěvníci v sobotu prohlédnout hrad Sovinec při nočních prohlídkách, které se tam konají vůbec poprvé v novodobé historii památky. Navíc potkají skřety, bojechtivé šermíře i osobnosti spjaté s historií hradu, řekla hlavní průvodkyně Kateřina Jarmarová.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Hrad je konečně opraven tak, že můžeme zaručit návštěvníkům bezpečnost i během nočních prohlídek. Popustili jsme uzdu fantazii, ale prohlídky nebudou moc strašidelné, spíše by se lidé měli pobavit a něco se i dozvědět," uvedla Jarmarová.

Po temném hradě

Prohlídky na akci nazvané Temný hrad Sovinec povedou přes dosud nezpřístupněná sklepení, palácovými prostorami osvětlenými sporým světlem svící a loučí a průchody a točitými schodišti.

"Návštěvníci uvidí v záři ohňů některé bytosti z bájí a pověstí či knechty z hradní posádky. V palácových prostorách se budou odehrávat děje úzce související s bohatou minulostí hradu.

Švédy, kteří v roce 1643 dobyli hrad Sovinec, představí skupina historického šermu Salva Quardia z Olomouce," doplnila Jarmarová. Lidé potkají i krásnou tanečnici či velmistra Řádu německých rytířů Evžena Habsburského, který Sovinec zvelebil.

Prohlídky se budou konat v půlhodinových intervalech od 19:30 do 23:00. Zájemci si mohou vstupenky předem rezervovat v pokladně hradu.

Tagy: zábava památky

Zdroje: ČTK