Dnes je pondělí 27. září 2021., Svátek má Jonáš
Počasí dnes 20°C Dešťové přeháňky

Jižní Tyrolsko ožije sportem i pohodovou zábavou

Jižní Tyrolsko ožije sportem i pohodovou zábavou
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Letošní zimní sezóna nasvědčuje tomu, že se v Jižním Tyrolsku rozhodně nebudete nudit. Zde je přehled těch nejzajímavějších akcí, které můžete navštívit a zpestřit si tak lyžařskou dovolenou. Potkáte při nich zároveň ty největší hvězdy českého i světového sportovního světa, jako například Martinu Sáblíkovou, Ondřeje Banka, Lukáše Bauera či Ole Einar Bjoerndalena.

Světový lyžařský pohár FIS v Gröden/Val Gardeně a Alta Badii

Každoroční zastávka nejlepších lyžařů se letos koná od 16. do 19. prosince ve dvou  jihotyrolských údolích – centrem dění se stanou sjezdovky Saslong ve Val Gardeně a Gran Risa v Alta Badii. Na sjezdovce Saslong budou lyžaři bojovat o body ve sjezdu a v Super G. V sousedním údolí Alta Badia potom navazuje závod v obřím slalomu. Závodu Alta Badii se pravidelně účastní i nejlepší český lyžař Ondřej Bank.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

www.skiworldcup.itwww.saslong.org

Balónový festival v Dolomitech

Balóny zbarví nebe jihotyrolského údolí Hochpustertal/Alta Pusteria od 7. do 15. ledna. Na balóny se ovšem nemusíte jen dívat ze země, ale sami se můžete i proletět. Let balónem vám zabere zhruba půl dne a do koše se vejde 2 – 5 lidí. Cena letu pro jednu osobu je 220 €. Údolí Hochpustertal leží v Dolomitech a hlavní dominantou je bezesporu masív Drei Zinnen/Tre Cime. Výhledy na Dolomity z balónu budou jistě pro každého nezapomenutelným zážitkem.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

www.balloonfestival.it

Hudební festival „Swing on snow“

Během festivalu „Swing on snow“, který se koná ve středisku Seiser Alm/Alpe di Siusi od 22. do 28. ledna, se svahy a horské chaty rozezvučí autentickou folkovou hudbou. Na své si přijdou příznivci jak tradiční, tak experimentální hudby. Nejmalebnější evropské hory se stanou jevištěm barytonů, baskytaristů, saxofonistů a dalších umělců. Lyžařské svahy, alpské chaty, kluby a bary se rozezní dechovkou, polkou, rockem a jazzem. Nenechte si to ujít.

Noční lyžařský maraton Sella Ronda

Nevšední sportovní zážitek čeká 10. února na 400 závodníků, kteří se přihlásí do skialpinistického týmového závodu v Dolomitech. Dvoučlenné týmy vybavené stoupacími pásy a čelovkou budou závodit o nejrychlejší čas při nočním 42km maratónu přes čtyři průsmyky Dolomit - Passo Gardena, Campolongo, Pordoi a Sella. Začátek závodu je v 18 hodin ve Wolkensteinu/Selva Gardena, kde závod také končí.

Den vína v Alta Badia

Příznivé klima, úrodná půda a nadšení místních pěstitelů vína je to, co dává jihotyrolským vínům jejich výbornou chuť. 18. března bude Alta Badia hostit vysokohorskou ochutnávku vín, která se bude konat ve 2000 metrech nad mořem. Kromě vína budete moci ochutnat tradiční jihotyrolský špek, chléb a sýry. Vstupné 20 €.

www.altabadia.org/en-US/south_tyrol_wine_tasting.html

Nejdelší obří slalom světa "Gardenissima" ve Val Gardeně

Trať nejdelšího obřího slalomu světa z horských pastvin Seceda až do údolí Col Raiser je 6 km dlouhá. Termín příštího závodu je stanoven na 1. duben 2012. Zúčastnit se může téměř kdokoliv, podmínkou je předložení potvrzení od lékaře. Vysoká účast závodníků v minulých letech je důkazem, že podmínky k lyžování jsou v údolí Val Gardena ideální až do jara. Startovné 90 €.

Obrázek zdroj: tisková zpráva

www.valgardena.it/gardenissima

Sponzorská cena Südtirol Marketing

Südtirol Marketing letos přichází se zajímavou soutěží pro mladé fotografy. Zúčastnit se mohou profesionální fotografové i studenti fotografie a designu do 30 let. Soutěžící by se měli zaregistrovat se na www.southtyrolmediaawards.it a odeslat 8 až 10 soutěžních fotografií s tématikou Jižního Tyrolska. Do užšího výběru se dostane 6 přihlášených finalistů. Ti poté budou jednotlivě zváni na soutěžní cestu do Jižního Tyrolska, která proběhne mezi 1. únorem a 31. říjnem 2012. Mezinárodní porota následně snímky vyhodnotí. Cena za vítězné fotografie bude udělena v lednu 2013 v Jižním Tyrolsku.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 27.9.2021 Exchange s.r.o.

EUR 25,360 25,460
USD 21,600 21,740
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma