Dnes je pondělí 18. ledna 2021., Svátek má Vladislav
Počasí dnes -3°C Občasné sněžení

Kam v Evropě za romantikou?

Kam v Evropě za romantikou?
zdroj: csa.cz

Plánujete prodloužený víkend v Barceloně, rádi byste navštívili Paříž nebo se zamilovali do Říma? Letenky do těchto a mnoho dalších destinací můžete nyní pořídit s Českými aeroliniemi za akční ceny!

Barcelona: Druhé největší město Španělska

Vydejte se na svých podzimních toulkách na cestu po Středomoří a navštivte jeho klenot v podobě Barcelony. Toto město nenabízí jen mnohasetletou historii a originální architekturu, ale může se pochlubit i jedinečnou atmosférou a vyhlášenou kuchyní.

Barcelona, druhé největší město Španělska, které se nachází v Katalánsku, proslula především stavbami od Antonia Gaudího. Rozhodně si nenechte ujít chrám Sagrada Família, který tvoří významnou dominantu v siluetě Barcelony, park Güell nebo Picassovo muzeum. Nezapomeňte ani na největší středověké loděnice Les Drassanes s Námořním muzeem. Vyhlášená je i místní katalánská kuchyně, pro kterou je typická kombinace plodů moře a ostatních druhů masa. Nenechte si tak ujít vepřové a mušle, tuňákovou polévku s hlemýždi nebo králíka s krabím a kuřecím masem. Věřte, že to pro vás bude jedinečný kulinářský zážitek.

Paříž: Město umění a kultury

Zřejmě by se našlo jen málo měst, o kterých bylo napsáno více než o Paříži. Zdobí ji kopule chrámů, Vítězný oblouk, nádherné paláce a majestátní náměstí, královské zahrady a tichá zákoutí jako stvořená pro podzimní romanci. Nechybí ani úzké uličky, široké bulváry a za noci miliony zářivých světel. Paříž, to je také Eiffelovka. Se svou výškou 300 metrů tvoří neodmyslitelný symbol města. A nezapomenutelná jsou i galerie a muzea, vždyť Louvre je největším muzeem umění na světě. Ještě váháte, kam letos zamíříte? 

Řím: Láska na první pohled

Pokud jste ještě nikdy nezažili lásku na první pohled, tak jste nejspíš nebyli v Římě. Když přečtete název města ROMA pozpátku, vyjde vám AMOR – bůh lásky. Říkáte si, že je to jen náhoda? Omyl. Až vstoupíte do světa jeho uliček, bulvárů a náměstí, zjistíte, že zamilovat si ho je jen otázkou několika málo vteřin.

„Dolce Vita“

Římané byli obzvláště nadanými staviteli a zanechali impozantní dědictví, které zčásti přetrvalo až dodnes. Ani další generace a umělecké slohy ovšem nezůstaly pozadu. Stačí jen jmenovat, co určitě stojí za vidění: Villa Borghese, Španělské schody, Piazza Navona, Panteon, Kapitol, Koloseum nebo Vatikán. Úchvatná je i Fontana di Trevi, k jejíž slávě přispěla půvabná Anita Ekberg, která se ve filmu Federika Felliniho Dolce Vita neváhala smočit v jejích vodách a tento obraz se stal klasikou filmového světa i bohémského života. Legenda, která se k fontáně váže, praví, že ten, kdo do ní vhodí minci, se do Říma do roka najisto vrátí.Tyto a mnoho dalších zajímavých destinací je zařazeno do speciální nabídky od Českých aerolinií. Nenechte si ji ujít a rezervujte si letenky online na adrese: www.czechairlines.com.

Zdroje:
www.csa.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,220
USD 21,640 21,760
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma