Kutnohorské muzeum představuje pamětihodnosti Porýní-Falce

- Cestování autor: red

Ve výstavním sále Hrádku kutnohorského Českého muzea stříbra je ode dneška otevřena výstava německé spolkové země Porýní-Falc.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Představuje její čtyři oblasti zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO. Výstava potrvá do 30. května. Pak bude převezena do Muzea T.G.M. v Rakovníku, sdělila mluvčí kutnohorského muzea Kateřina Vobořilová.

Expozice návštěvníky seznamuje prostřednicvím panelů s velkoplošnými fotografiemi a texty s významnými pamětihodnostmi Porýní-Falce.

Mezi jeho památky zapsané na listinu UNESCO patří dóm ve Špýru, takzvané římské dědictví v Trevíru, kulturní krajina horního údolí středního Rýna a úsek takzvaného římského limitu v Porýní-Falci. "Je to část severní hranice říše římské, vedoucí kdysi Germánií," dodala Vobořilová.

Výstavu pořádá kutnohorské muzeum ve spolupráci se Středočeským krajem. Je jednou z akcí připomínajících 15. výročí zapsání Kutné Hory na listinu UNESCO.

Expozice se už představila například ve Španělsku, Japonsku a Číně. Jejím hlavním posláním je představit krásy spolkové země Porýní-Falc a navázat mezinárodní kontakty.

Tagy: stříbro

Zdroje: ČTK