Letní počasí láká turisty na Slovensko

- Do světa autor: red

Slovenská turistická střediska si úvod prázdnin pochvalují. Proti loňskému roku mají díky lepšímu počasí více návštěvníků.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Z pohledu návštěvnosti lanovek a Tatralandie můžu potvrdit nárůst," řekla Katarína Šarafínová, mluvčí společnosti Tatry mountain resorts (TMR), která je největším slovenským podnikatelem v cestovním ruchu. Provozuje střediska v Nízkých a Vysokých Tatrách, hotely i aquapark Tatralandia u Liptovského Mikuláše.

"Rodiny s dětmi rádi navštěvují lanovky v Tatrách i díky projektu Tatranská divočina, který je zábavnou formou provází po Tatrách. Lanovka na Skalnaté Pleso je nejoblíbenější kvůli eko-miniparku Sviští krajinka," dodala.

Vyšší zájem je o doplňkové služby

Vyšší obsazenost zaznamenaly také hotely, které provozuje TMR. "Výhled podle rezervací na léto naznačuje lepší obsazenost než v minulém roce. Vyšší zájem je také o doplňkové služby, kavárny, restaurace, wellness," poznamenala Šarafínová.

Slovenský Váh můžete sjet i na voru

"Prázdniny začaly velmi dobře," řekl Vladimír Melo z První pltnické a raftingové společnosti, která vozí turisty na vorech u severoslovenského Strečna. Od července prý mají lidé zájem o splavení Váhu na dřevěných plavidlech "od rána do večera". Kromě slovenských a českých turistů se na přibližně hodinovou plavbu pod hradem Strečno vydávají Poláci a Maďaři.

O návštěvníky v posledních dnech nemělo nouzi ani termální koupaliště Vadaš v jihoslovenském Štúrovu. "Zatím se to vyvíjí příjemně, všechno bude záviset od počasí," zhodnotila úvod prázdnin vedoucí marketingu koupaliště Lívia Némethová.
Podle předpovědí meteorologů však v nejbližších dnech už nelze počítat se slunečným počasím s teplotami nad 30 stupňů Celsia, tento týden je vystřídá ochlazení s deštěm.

Tagy: Slovensko cestování prázdniny turistika tatry

Zdroje: ČTK