Dnes je pátek 15. ledna 2021., Svátek má Alice
Počasí dnes 0°C Sněhové přeháňky

Na podzim poznávejte Evropu: 3 tipy na nevšední eurovíkendy

Na podzim poznávejte Evropu: 3 tipy na nevšední eurovíkendy
zdroj: Archiv

Každý prožívá napjaté předvánoční období po svém. Co takhle se letos pro změnu přidat k lidem, kteří místo stresu raději utíkají za příjemnými turistickými zážitky po Evropě?

Prozkoumejte bohatou nabídku krátkých poznávacích zájezdů a chmurné české podzimní počasí vyměňte za kulturu, historii nebo nákupy v evropských městech – kde i v listopadu a prosinci vládne z pohledu Středoevropana velmi vlídné počasí. Že už jste v Paříži, Londýně a Římě byli? Přinášíme 3 tipy na ty méně tradiční destinace pro prodloužené víkendy.

Francie: Nice a Azurové pobřeží

Jižní pobřeží Francie, díky Středozemnímu moři dobře ukryté před dravými atlantickými bouřemi, poskytuje příhodné útočiště pro romantickou podzimní dovolenou. Teploty se v listopadu a na začátku prosince pohybují kolem příjemných 15 stupňů, není proto divu, že se Nice stalo už v 18. století útulným azylem pro zimou a plískanicemi zmoženou londýnskou smetánku.

Nice vás překvapí šarmantní francouzskou atmosférou a kromě předvánočních nákupů nabídne spoustu dalšího společenského vyžití. Vydejte se bloudit na úžasně bohaté živoucí trhy, hlavně proslavený Cours Saleya, ochutnejte tradiční palačinku z cizrny „la socca“ a ztraťte se v uličkách starého města Vieille Ville. Umělecké duše ocení návštěvu art čtvrti Saint-Paul de Vence a téměř povinné prohlídky muzeí s obrazy Marca Chagalla a Henriho Matisse.

Přívětivá Itálie: Na nákupy do Milána

Kde jinde nakoupit stylové vánoční dárky, než v evropské Mekce módy. Celý víkend můžete prochodit po elegantních uličkách a k tomu na každém růžku popíjet dokonalou italskou kávu. V centrální čtvrti obchodů Quadrilateral najdete obchody světových značek i monumentální outletová centra, za street wear a vintage oblečením se zase můžete vydat do líbezné čtvrti Navigli, která připomíná malé Benátky.

Až vás omrzí také obchody s interiérovými doplňky a domácími potřebami, pokochejte se procházkou kolem katedrály Duomo di Milano, postavené z bílého mramoru, nebo si večer zajděte na představení do operního domu z 18. století Teatro alla Scala.

Jižní Španělsko: Za Picassem do Malagy

Kam jinam za teplem, než na jih Pyrenejského poloostrova do Andalusie. Už název malagského pobřeží „Costa del Sol“ mluví za vše. Slunečné víkendové dny můžete v Malaze strávit klidným poznáváním staveb s dotekem cizokrajných vlivů, kde vás na rozdíl od letní sezony nečekají davy turistů. Určitě neminete nedávno zrekonstruovaný římský amfiteátr nebo hrad Gibralfaro, večery zase strávíte ochutnáváním vína a místních rybích specialit.

Malaga jako rodiště Pabla Picassa nezaostává ani po kulturní stránce, nabízí zájemcům o umění muzeum s jeho díly nebo prohlídku jeho rodného domu. Malaga je skvělá destinace i pro rodiny s dětmi, oplývá totiž kromě překrásných pláží také nadměrným množstvím hřišť a zábavních parků.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,140 26,220
USD 21,560 21,680
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma