Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

Obereggen – lyžování v království Dolomit

Obereggen – lyžování v království Dolomit
Placeholder | zdroj: Archiv

Lyžařský kolotoč Obereggen na úpatí hory Latemar je vzdálen pouhých 20 kilometrů od hlavního města země Bozen/Bolzano. V červnu 2009 bylo horské pásmo Latemaru jako součást masivu Dolomit zahrnuto do seznamu nejkrásnějších krajin světa a UNESCO je povýšilo na světové přírodní dědictví.

Magické výšky vrcholů Rosengarten/Ca­tinaccio, Latemar, Weisshorn/Corno Bianco a Schwarzhorn/Corno Nero obklopují údolí Eggental/Val d‘ Ega s prázdninovými vesnicemi Deutschnofen/Nova Ponente (1 350 m), Eggen/Ega (1 100 m) a Petersberg/ San Pietro (1 380 m), ležící v bezprostřední blízkosti lyžařského střediska Obereggen (1 550 m).

Bezplatný skibus přiváží lyžaře z okolních vesnic do lyžařského areálu.

Výjimečný hotel uprostřed Dolomit

Bratři Ganischgerovi spolu s architektem Johannesem Niederstätterem vytvořili horskou chatu podle konceptu, který je v Dolomitech zcela ojedinělý. Hosté jejich „horské riviéry“ Gardoné si mohou užívat hor v 1 700 m n. m. v naprosto lenošivém duchu, k tomu je bude kromě hor obklopovat unikátní desénové prostředí. Tento koncept kombinuje gastronomický zážitek s tzv. loungingem. Vybraná muzika od DJ Riviera dodává chatě Baita Gardoné pohodovou atmosféru. Architektonicky jedinečná je chata i tím, že má tvar lodě s palubou i plachtami, to vše podtrhuje písek a rostlinstvo.

Zábava a lyžování v noci

Obereggen je jihotyrolská jednička v nočním lyžování. A to každé úterý, čtvrtek a pátek od 19 do 22 hodin. Sjezdovky jsou osvětlené, a pokud nemáte dost lyžování přes den, můžete pokračovat i do pozdního večera.

zdroj: Archiv

Každé pondělí od 21:30 se u dolní stanice lanovky koná lyžařská a světelná show zvaná „Obereggen Night Show“. Užijete si skvělé výkony freestylistů, lyžařů a snowboardistů. Party dále pokračuje ohňostrojem a open air diskotékou na sněhu. Na závěr ještě vyjedou na krátkou show sněžné rolby a potom už můžete zakončit večer v aprés-ski.

Mnohotvárné a perfektně upravené sjezdovky, zaručeně dobré sněhové podmínky a řada atraktivních akcí se podílí na tom, že je lyžařská oblast Obereggen jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek Jižního Tyrolska.

zdroj: Archiv

Praktické informace:

Celkem sjezdovek: 48 km (19% modré, 67% červené, 14% černé)

1denní skipas (dospělí): 40 €

6denní skipas (dospělí): 204 €

Sezóna: 26. 11. 2011 – 15. 4. 2012

Ubytování v oblasti Obereggen hledejte na www.suedtirol.info/balicky

Další informace o zajímavých akcích v oblasti najdete aktuálně na www.obereggen.com nebo na www.suedtirol.info.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma