Dnes je čtvrtek 11. srpna 2022., Svátek má Zuzana
Počasí dnes 27°C Oblačno

Pět méně turistických pláží na Bali

Pět méně turistických pláží na Bali
zdroj: tisková zpráva

Bali je nejnavštěvovanější ostrov v indonéském souostroví. Malý ostrov s více než 4 miliony obyvatel je po desetiletí turistickým favoritem. Široké pláže na jihu a nespočet rýžových polí v pozadí se sopkami přitahují miliony zahraničních turistů.

Možná to je příroda a hinduistické chrámy, nebo jen jedinečná atmosféra, která se vám dostane hned po příletu pod kůži. Zatímco zbytek Indonésie je převážně muslimský nebo křesťanský, Bali je hinduistické. A díky čistému a teplému moři je Bali skvělým místem na dovolenou. Najdete zde pláže s bílým pískem, vulkanickým, surfařské, ty, na které se jezdí na západ slunce a nebo jen na drink. Každý si tu vybere tu svou a zde je pět těch méně turistických:

PLÁŽ BALIAN
Ze Seminyaku na jihu Bali se vydejte na západ po hlavní silnici, která vede na Jávu. Cestou budete míjet spousty motorek, autobusů a náklaďáků. Po hodině a půl cesty dojedete do úplně jiného Bali, do toho více "skutečného". Z hlavní cesty odbočte do vesnice Balian, která se nachází u ústí řeky a rázem se ocitnete na venkově s černými písečnými plážemi lemující palmy a rýžovými políčky. Pokud se tu budete snažit hledat bary a luxusní obchody, nic z toho tu nenajdete. Je tu vlastně jen jediná ulice a vše se tu točí kolem surfování – dlouhé vlny na obě strany, které se rozpínají přes ústí řeky. Je tu většinou jen hrstka turistů a atmosféra je velmi přátelská. Najdete tu dost warungů (levná forma stravování) a několik restaurací. K snídani si můžete pak dát nasi goreng (smažená rýže) nebo vajíčka na všechny způsoby. Pláž Balian není o "jíst, meditovat, milovat", spíš více o "jíst, surfovat, číst, spát a procházet se".

balian beach zdroj: tisková zpráva

BATU BELIG A BERAWA PLÁŽ
Batu Belig pláž se nachází nedaleko od turistického Seminyaku. Není to ale typická pláž s bary a kavárny. Přestože pláž neleží daleko od slavné Kuty, je alternativou pro ty, kteří se nechtějí mačkat na přeplněných „slavných“ pláží a hledají spíš klid a odpočinek. Tato pláž je vhodná i pro děti. Zatímco rodiče si budou užívat sluníčka a opalovat se, děti si můžou pouštět draky nebo si hrát v písku. Je tu možnost si i zajezdit na koni. Z ubytování doporučuji vyzkoušet Harmony Beach Suite kousek od pláže. Pokud budete pokračovat dále po pláži, dostanete se asi po kilometru chůze na sousedící pláž Berawa, které dominuje plážový klub Finns. Vlny jsou tu již o poznání větší a silnější. I tady není tolik turistů a kousek od pláže najdete dobré restaurace např. indonéskou nebo vietnamskou a několik stylových barů. Mezi zbývajícími rýžovými poli najdete resorty, jako jsou Temantis Villas nebo Sedasa Lodge - přátelské a nejen pro surfaře vhodné ubytování, jehož motto je "10 pokojů, ale 1000 myšlenek ".

batubelig zdroj: tisková zpráva


POLOOSTROV BUKIT
Poloostrov Bukit visí jako slza v jižní části Bali a vypadá, jako kdyby se chtěl oddělit od té turistické části ostrova. Vzhledem k tomu, že turistů na Bali přijíždí stále více a dopravní zácpy v posledních letech jsou stále horší, poloostrov Bukit se stal pro spoustu lidí menším únikem před davy. Vnitrozemí je velice suché, zatímco pobřeží lemují legendární útesy se surfařskými plážemi, jako jsou Uluwatu a Impossibles. Za mě asi nejlepší pláž je Bingin. Není úplně jednoduché ji najít, ale místní vám rádi poradí. Pláž Bingin je oblíbená u surfařů, ale není tak přeplněná jako Padang Padang nebo Balangan. Jsou tu zátoky, kde si dostatečně můžete užít vlny a čisté moře. Dolů vedou schody, které byly vytesány do útesů. Člověk musí být docela fit, nemluvě o cestě zpět na parkoviště. Kolem je spousta možností, kde se dá ubytovat od levných hostelů až po ty dražší. Na pláži je několik warungů. Západ slunce je tu nádherný s minimem turistů – ti se většinou přesouvají na jiné pláže, které jsou více populárnější. Pokud budete mít dost opalování a koupání se, můžete navštívit GWK (culture park) s monumentálními sochami Garudy a Vishnu nebo nádherný útesový chrám Uluwatu. Ale pozor držte si klobouky a mobily - místní opice jsou velké zlodějky!

PLÁŽ MEDEWI
Tato vesnice na pobřeží leží asi 75 km západně od Denpasaru, což je necelé tři hodiny jízdy. Je dalším místem pro útěk před turistickým jihem ostrova. Cestou budete míjet typické balijské vesnice s místními farmáři pracujících na polích. Medewi je sopečná písečná pláž lemována místními rybářskými čluny vesnice ležící daleko od přeplněných pláží. Kromě pláže, mešity, hinduistického chrámu a malých warungů tu najdete hlavně surfaře. Medewi je hlavně o surfování. Dlouhá, levá vlna, oblíbená u longboarderů, je mnohem méně smrtelná než ty na plážích kolem poloostrova Bukit. A obecně méně přeplněná než Canggu. Celkově je oblast Medewi připomínkou toho, jaké bylo Bali předtím, než v osmdesátých letech začal rozvíjet masový cestovní ruch. Mezi nejlepší ubytování patří letovisko Medewi Beach Cottages s bungalovy a velkou zahradou, odkud můžete pozorovat surfaře nebo západ slunce.

TIP: Vyberte si jeden ze zájezdů na Bali a poznejte místní kulturu s českým průvodcem, která v destinaci žije.

medewi-beach zdroj: tisková zpráva

PEMUTERAN
Malá vesnice na západě Bali, kde potápění, masáže a koktejly musí být na seznamu "to do listu". Cesta sem trvá přes čtyři hodiny z Denpasaru, ale určitě stojí za návštěvu a hlavně mezi potápěči je tahle část Bali oblíbená. Ale na své si přijdou i nepotápěči. Pláž v Pemuteranu je vulkanického původu a písek je tu tmavý, moře klidné, čisté a vhodné i pro děti a ne příliš zdatné plavce. Nachází se zde největší korálový útes na Bali s bohatým podmořským životem. Potápěči si oblíbili hlavně ostrov Menjangan (Jelení ostrov), který leží asi půl hodiny lodí od Pemuteranu a žijí tam pouze jeleni. Kolem Jeleního ostrova jsou rozsáhlé korálové útesy. Pokud budete mít štěstí, můžete tu vidět rejnoky a želvy. Jedním z nejoblíbenějších ponorů v Pemuteranu je Coral Canyon Wreck, velká 30 metrů dřevěná Bugis loď, která leží 30 metrů hluboko s velkolepými tvrdými korály. Mimo potápění a šnorchlování stojí za zmínku projekt na záchranu a uvolňování želv (Turtle project), provozovaný místními potápěči a vesničany. Pemuteran nabízí spousty možností, kde se ubytovat od homestayů až po luxusní resorty jako jsou Matahari Beach Resort či Menjangan resort, který leží nedaleko Pemuteranu.

Zdroje:
Inzerce

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 11.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,350 24,470
USD 23,530 23,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma