Praha: Komorní hudební oslavy 17. listopadu

- Cestování autor: red

Jedenadvacáté výročí sametové revoluce si připomene obecně prospěšná společnost Opona komornější oslavou než v roce 20. výročí.

Loni se při akci 20 let bez opony - Máme co slavit! v průvodu z Albertova na Národní třídu a přímo na Národní třídě sešlo více než 20.000 lidí. Dějištěm letošních oslav bude 17. listopadu podesta Nové scény Národního divadla a klub Rock Café, informovala Pavla Kantnerová.

Vstupné na koncerty i projekce bude na obou místech zdarma. Pro návštěvníky zahraje polská punková kapela Armia a český Diktát. Původně mělo být koncertů více, ale městská část Praha 1 dosud neukončila rekonstrukci dolního sálu Rock Café ve slíbeném termínu.

Klub nesmí pořádat koncerty od loňského dubna kvůli hluku, na který si stěžovali obyvatelé domu. Vedení městské části a magistrátu slíbilo, že jeho činnost bude po odhlučnění obnovena na začátku září 2009. Termín se nepodařilo splnit a byl opakovaně odsunut.

Komplikace produkce koncertů

"Situace v klubu se nám už po několikáté zkomplikovala. Listopadový program byl už dlouho předem připravený, měl to být první měsíc, kdy se bude po roce a půl hrát zase plnohodnotně v opraveném sále.

Bohužel jsme znovu nuceni některé koncerty úplně zrušit a jiné přesunout do horního sálu, kde se doteď pořádaly koncerty v akustické podobě. I ty, které z listopadového programu zachováme, se budou muset uskutečnit se slabším zvukem, i když ne vyloženě akusticky," uvedla produkční Rock Café Tereza Fišerová.

Dodala, že pořadatelé koncertů jsou omezeni koncem produkcí ve 22:00. To se týká také hudebního pořadu v rámci oslav 17. listopadu.
Koncerty doplní promítání dvou dokumentů v Rock Café a na podestě Nové scény

Národního divadla. Uvedena bude premiéra dokumentu Jana Foukala The making of, natočeného při loňských oslavách 17. listopadu v Praze, a česká premiéra polského dokumentu Beats of Freedom, který vypráví o tom, jak rocková hudba bojovala s totalitním režimem v Polsku.

Tagy: Praha revoluce listopad

Zdroje: ČTK