Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -3°C Skoro zataženo

Rakovník láká na tradiční jarmark Vysoká brána 2012

Rakovník láká na tradiční jarmark Vysoká brána 2012
zdroj: Profimedia.cz

Akce nazvaná Vysoká brána 2012 je tradiční historický jarmark se spoustou vystoupení a bohatým kulturním programem. Můžete zhlédnout rytířské souboje, divadelní scénky, koncerty či představení kejklířů, artistů a mnoho dalšího.

Vše začíná již 7. května večer, kdy ve 21 hodin zahájí slavnost historický průvod městem. Kromě starosty, který pomyslně otevře městské brány turistům, budou k vidění kejklíři, rytíři a po skončení průvodu náměstím i akrobaté. Vystoupí Společnost pro hrad Týřov, Svobodní páni z Rakovníka, Klub středověké vojenské historie Maligarde Rakovník či Kejklířská společnost Zdeněk Vlček Wagabundus Collective Česká Lípa.

Veselení bude pokračovat i druhý den 8. května, od půl desáté ráno, kdy se můžete podívat na průvod šermířských skupin a za dvacet minut poté vyslechnout zahájení před Vysokou bránou, která se tímto otevře veřejnosti.

Vysoká brána

Je jedna ze dvou bran, které zbyly z původního městského opevnění. Dostavěna byla v roce 1524, její výška přesahuje čtyřicet metrů a má celkem šest podlaží. Pod ní se rozprostírá nově opravené bývalé židovské ghetto. Až se vydáte po schodech na její vyhlídku, tak kromě nádherného výhledu na celé město, se v jednotlivých patrech můžete podívat na fotografie či obrazy města Rakovník.

Kromě výstupu na tuto městskou rozhlednu můžete zhlédnout několik divadelních představení, hudebníků, tanečníků, šermířů, akrobatů a mnoho dalších zajímavých vystoupení až do půl šesté večer. Samozřejmě nebude chybět tradiční jarmark, kde kromě jídla a pití můžete zakoupit i spoustu jiných, upomínkových, předmětů.

Výlet do Rakovníka můžete spojit s návštěvou Železničního muzea či hradu Křivoklát.

Více naleznete na StudentPoint.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma