Dnes je sobota 6. března 2021., Svátek má Miroslav
Počasí dnes 5°C Polojasno

Zajímavá místa v evropských metropolích, která můžete navštívit zadarmo

Zajímavá místa v evropských metropolích, která můžete navštívit zadarmo
zdroj: Tisková zpráva

Máte v plánu v létě cestovat po Evropě a zajímá vás, na která místa se dostanete zadarmo? Máme pro vás pár tipů.

Velká Británie - Londýn – Národní galerie

Národní Galerie v Londýně je místem, kde si můžete zadarmo prohlédnout tvorbu významných malířů evropské historie v rozpětí od 13. až po 19. století. Z nejznámějších počinů můžu jmenovat slavná díla impresionismu Goghovy Slunečnice nebo Renoirovy Deštníky. Budova galerie se nachází na známém Trafalgarském náměstí, které je častým cílem turistů.  Už proto by člověk při návštěvě Londýna neměl toto muzeum vynechat.

Maďarsko – Budapešť – Eiffelova tržnice

Ocelová konstrukce hlavní budapešťské tržnice byla navržena známým konstruktérem Gustavem Eiffelem. Vstup na tržnice je samozřejmě zdarma díky tomu, že je využívána jako nákupní centrum. Z interiéru tržnice je cítit francouzský duch, za pultem ovšem najdete hlavně maďarské suroviny. To znamená všelijaké druhy salámů, koření, pálivých paprik a dalších pokrmů. Pokud máte v plánu navštívit Budapešť, neměli byste zapomenout si tady nakoupit suvenýry.

budova budapešťské tržnice
budova budapešťské tržnice

Francie - Chartres – katedrála Notre - Dame

Městečko Chartres se nachází jižně od Paříže a leží jakoby ve stínu známého velkoměsta. Hlavní dominantou je kamenná katedrála s typickým jménem Notre – Dame. Jedna z největších a nejstarších gotických katedrál Francie byla slavnostně vysvěcena v roce 1260 a tím se řadí na druhé místo v pořadí nejstarších katedrál Francie. Město je ovšem historicky zajímavé samo o sobě. Nejstarší stavby pocházejí z 11. století. Jelikož zde nepotkáte příliš turistů, člověk se při procházení uliček vrátí o několik století zpět.

v ulicích Chartres
v ulicích Chartres

Španělsko – Barcelona – Park  Güell

Barcelonský park Güell, stejně jako Barcelona samotná, je nerozlučitelně spjat se jménem slavného španělského umělce Antoni Gaudího. Jeho osobitý, někdy až pohádkový styl je tu cítit na každém kroku. Roztékající se budovy, detailní barevné mozaiky, to vše dělá z tohoto místa světový originál. Jelikož vstup do parku není zpoplatněn, narazíte tu na spoustu turistů, ale i na skupinky lidí, co si sem přišli zahrát fotbal nebo na studenty, kteří se do parku chodí učit.

Více naleznete na StudentPoint.cz.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,270 26,370
USD 22,070 22,210
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma