Dnes je sobota 23. ledna 2021., Svátek má Zdeněk
Počasí dnes 3°C Občasný déšť se sněhem

Dovolená s malými dětmi bez stresu? I v Česku fungují „Baby friendly“ hotely!

Dovolená s malými dětmi bez stresu? I v Česku fungují „Baby friendly“ hotely!
zdroj: Archiv

Děsíte se společné rodinné dovolené s malými dětmi? Tak možná právě na vás cílí někteří čeští hoteliéři. V Česku se totiž pomalu ale jistě objevují hotely s certifikací „baby friendly“. V nich pobyt s malým dítětem není problém. Musí totiž splňovat řadu přísných podmínek, které ale rodičům a jejich potomkům pobyt výrazně zpříjemní.

Chybějící dětské postýlky, absence dětských židlí, jídlo v restauraci jen pro dospělé – ještě před několika lety bylo téměř nemožné, aby dovolenou v hotelu strávilo s rodiči i malé dítě. Rodiny musely volit jiné alternativy, popřípadě počítat s tím, že personál jim příliš neulehčí. Spíš naopak.

Připraveni na vše. I na děti!

Od roku 2010 ale začaly v Česku ve větší míře přibývat hotely s certifikací Baby friendly, tedy hotely „přátelské“ vůči malým hostům a jejich rodičům. Co si pod tímto pojmem konkrétně představit? V hotelu třeba musí být plně vybavený dětský koutek se zajištěným animačním programem. V ideálním případě pak i se speciální službou, která dítko za úplatu pohlídá delší dobu – dopoledne, odpoledne, popřípadě i celý den.

Což ocení třeba návštěvníci Krkonoš. Turistický výlet s malým dítětem je fajn do okamžiku, kdy se poprvé ozve: „Maminko, mě bolí nohy!“ Výstup k pramenu Labe nebo na Sněžku je náročný sám o sobě. S malým dítětem v náruči nebo na zádech je pak učiněným očistcem.

zdroj: Archiv

Další pravidla, bez jejichž splnění hotel certifikaci Baby friendly nezíská, se týkají hotelové restaurace. Standardem jsou v ní dětské židličky, podsedáky i dětské nádobí. „Co se týká jídla, pak by měla být k dispozici dětská výživa pro menší a speciální dětské menu pro odrostlejší děti,“ doplňuje informace krkonošský hoteliér, jehož hotel tento certifikát získal. Personál by měl bez problémů ohřát dokonce i pro dítě přinesené vlastní jídlo.

Záleží i na maličkostech

O spokojenosti a pohodové dovolené mnohdy rozhodují i úplné maličkosti. I na ně tvůrci Baby friendly programů mysleli.  „Seznam služeb, které jsou podmínkou pro udělení certifikátu, vznikl na základě poptávky a potřeb hotelových hostů,“ vysvětluje hoteliér. Na recepci tak i v deset večer seženete dětskou hygienu, zapůjčí vám nočník nebo elektronickou chůvičku s větším dosahem.

zdroj: Archiv

Rodiče tak mohou strávit příjemný večer v hotelovém wellness a relaxačním centru, nechat se hýčkat ve whirlpoolu, na masáži nebo voňavým zábalem bez starostí o to, co se právě děje na pokoji. Příjemný večer může potom zakončit třeba romantická večeře při svíčkách v hotelové restauraci.

Potěšující zprávou je fakt, že Baby friendly hotelů je v Česku už poměrně dost. S dětmi je tak možné vyrazit na Vysočinu, do západočeských Mariánských Lázní nebo do jižních Čech. V posledních měsících vyrostli ale i v horských oblastech – na Šumavě a v Krkonoších.

Spousta služeb gratis

Mimo to – pokud si dáte tu práci a zapátráte na internetu – je možné v rámci pobytu v některém z hotelů získat i balíčky dárků a příjemných bonusů zdarma. Součástí hotelů jsou wellness a spa centra, v nichž mají hosté některé procedury zdarma. Pro děti personál připraví drobný dárek na pokoj. Je možné zajistit i pobyty s tematickým prázdninovým programem pro děti.

Hotel, který se chce prezentovat jako „Baby friendly“ musí splňovat určitá pravidla týkající se vybavení, stravování a doprovodných služeb.

zdroj: Archiv

Akčnější rodiče s odrostlejšími dětmi zase ocení dovolenkový balíček doplněný o volné vstupy do lanového centra nebo na bobovou dráhu. Standardem jsou dnes v hotelech i půjčovny jízdních kol, kde pro hotelové hosty bývá zapůjčení kol zdarma, popřípadě s výraznou slevou. V Baby friendly hotelech samozřejmě nechybí dětská kola a dětské přilby. Ideální příležitost děti utahat tak, aby večer usnuly, jen lehnou do peřin.

zdroj: Archiv

Mimo to bývají součástí hotelů často i bazény, minigolfová hřiště nebo tenisové kurty. Výlety do okolí zase ulehčí mapky a publikace, které bývají volně k dispozici na recepci. Stejně jako deskové hry a DVD s dětskými filmy pro případ, že venku není ideální počasí.

Boj o hosty v době ekonomické krize, který boom Baby friendly hotelů odstartoval, tak dopadl, jak nejlépe mohl. „Vydělali“ na něm právě hoteloví hosté. Pro rodiny s malými dětmi se už i v českých hotelech blýská na lepší časy a dovolená s nimi už není, díky speciálním službám, několik dní plných stresu, ale opravdového relaxu.

Kam s dětmi na dovolenou? Zde jsou tipy na kvalitní „Baby friendly“ hotely

OREA Hotel Horal

Čtyřhvězdičkový hotel postavený v nadmořské výšce 990 m nad mořem se nachází na úpatí Kozích hřbetů v části Špindlerova Mlýna zvané Svatý Petr. Je možné zakoupit speciální balíček s programem pro rodiny s dětmi "Kdo si hraje, nezlobí", který nabízí například minigolf každý den v ceně nebo dětský koutek zdarma. Jeho poloha je ideální pro výlety za krásou Krkonoš. Zároveň také leží jen 1,5 km od centra Špindlerova Mlýna.

OREA Hotel Devět Skal

Hotel umístěný v populární rekreační oblasti u Nového Města na Moravě. Těsně sousedí s Milovským rybníkem, který proslul zejména díky svým ideálním podmínkám pro koupání a rybolov. V okolí hotelu je mnoho turistických stezek a cyklotras. Hotel nabízí speciální balíček "Poklad bukanýra Milovouse" a organizuje pro děti speciální prázdninový program plný pohádkových postav, kouzel a pirátských bitev.

OREA Hotel Monty

OREA Hotel Monty nabízí dovolenou strávenou v čtyřhvězdičkovém luxusu. Romantickou krásu Mariánských Lázní můžete střídat s procházkami v chráněné krajinné oblasti Slavkovského lesa. Hotel se nachází v místě, které bylo známo jako Vyhlídka přátelství. Přijel ho obdivovat i řecký král Otta, na jehož počest tu pak byl vybudován pavilon. O pár let později tu byla slavnostně otevřena známá kavárna Egerländer. Od pohádkového centra Mariánských lázní je hotel vzdálen pouhých 500 metrů. Přijeďte si užít "Letní prázdniny" s celou rodinou do našeho hotelu v Mariánských Lázních.

OREA HOTELS, největší český hotelový řetězec s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách České republiky vybírá z nabídky Baby friendly hotelů:

zdroj: Archiv

Využijte tuto nabídku pro dovolenou s dětmi ve  Špindlerově Mlýně – nejpopulárnějším středisku Krkonoš. I hotel Horal je zařazen do programu Baby friendly.

 

zdroj: Archiv

Připravili jsme pro vás senzační pobyt s bohatým programem pro rodiny s dětmi v hotelu, který se nachází v samém srdci Vysočiny.

 

zdroj: Archiv

Přijeďte si užít letní prázdniny s celou rodinou do západočeského lázeňského trojúhelníku v našem hotelu v Mariánských Lázních.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma