Na přehlídku letadel do Hradce Králové dorazí letectva 14 států

- Tip na výlet autor: red

Letectva 14 států i akrobatické skupiny se představí na přehlídce Czech International Air Fest (CIAF), která se uskuteční 3. a 4. září na letišti v Hradci Králové. Novinářům to dnes řekli zástupci pořádající agentury.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Kromě Armády České republiky by měli na show vystoupit se svými stroji například piloti z Británie, Francie, Německa či Spojených států. "Divácky atraktivní jsou skupinová vystoupení, letos bude k vidění sedm letadel Breitling Jet Teamu a poprvé v České republice vystoupí litevská formace Baltic Bees jet team," řekl dnes novinářům za pořadatele Aleš Cabicar.

Některé z letadel se představí pouze při průletu, jiné stroje bude možné obdivovat při vystoupení nad letištěm, další budou připraveny na takzvaných statických ukázkách. Letové ukázky budou každý den nachystané od 11:00 do 17:00, dospělý zaplatí za vstupné 300 korun, děti do 15 let budou mít vstup zdarma.

Po 7 letech opět v Hradci

Na loňský ročník letecké show, která je podle pořadatelů největší přehlídkou vojenské letecké techniky v České republice, dorazilo na hradecké letiště přes 50.000 lidí. Svou techniku představila letectva ze 14 zemí. CIAF se na hradeckém letišti konal do roku 2002. Po odchodu armády z hradeckého letiště se pořadatelé rozhodli ji kvůli technickým problémům se zajištěním letiště přesunout do Brna, ze kterého se vrátila zpět do Hradce po sedmi letech. V Brně totiž byl problém akci skloubit s civilním leteckým provozem.

Tagy: přehlídka hradec letectvo mezinárodní

Zdroje: ČTK